Co interesującego zaproponować może Południowa Afryka, najważniejsze wiadomości o wyjazdach do RPA

Posted on: 14 listopada 2019, by :
Urlopy w daleko położonych, pełnych egzotyki miejscach cieszą się rosnącym zainteresowaniem pośród turystów. Od pewnego czasu dużą popularność zyskują południowo afrykańskie kraje, proponującą przygodę, której trudno doświadczyć w innych miejscach. Najdalej od naszego kraju położone jest RPA, niedawno jeszcze kraj wielkich podziałów w społeczeństwie i bardzo burzliwych wewnętrznych stosunków.

Wakacje nad morzem

Autor: Fons Heijnsbroek
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś potomkowie kolonistów i rdzennej ludności żyją obok siebie, tworząc wspólnie niezwykłą, niepowtarzalną społeczność. RPA jest krajem, w którym każdy z turystów znajdzie coś dla siebie. Rejon wybrzeża to przepiękne plaże, wiele raf koralowych i ciepłe morze, czyli idealne wprost warunki do plażowania i sportów wodnych. Centrum z kolei to przede wszystkim raj dla miłośników przyrody. W RPA da się zobaczyć w naturalnym otoczeniu w zasadzie wszystkie afrykańskie zwierzęta, w tym te najbardziej niebezpieczne i najchętniej oglądane, czyli bawoły, lamparty oraz lwy. Także miłośnicy górskich wycieczek będą zadowoleni, bo wysokie pasma są wymarzonym miejscem na taką odmianę spędzania wolnych chwil.

wakacje

Autor: Gareth Williams
Źródło: http://www.flickr.com

Kraj ten stał się tak chętnie wybieranym miejscem na wypoczynek, że praktycznie wszystkie liczące się na rynku biura turystyczne mają w swoich katalogach wakacje RPA. Dolecieć tam można liniami lotniczymi z większości dużych europejskich krajów, ze względu na różnorodny klimat praktycznie wszystkie okresy roku są odpowiednie na zaplanowanie urlopu. Pamiętać tylko trzeba o tym, że sezon urlopowy jest tam na przełomie roku i wtedy ceny mocno skaczą do góry.

Do niedawna jeszcze RPA zaliczało się do krajów o dużym zagrożeniu. Dzisiaj wygląda to znacznie lepiej, przeciętny turysta raczej nie powinien się o nic bać, o ile nie będzie się zapuszczał w niektóre uznawane za niebezpieczne miejsca. Jeżeli ktoś planuje się udać do RPA na krótszy lub dłuższy urlop, to może szukać rpa rpa wyprawy last minute – polecam stronę. Przy odrobinie szczęścia może się polecam stronętaką wycieczkę za pół ceny, z pewnością będzie to niepowtarzalne, niezapomniane przeżycie.