Zestawienie hipermarketu z butikami, które mają własne działy w jakimkolwiek centrum handlowym to najlepszy sposób na zakupy w Łodzi. Łódź to gród z najogromniejszym w Polsce parkiem w obrzeżach miasta, również z jednym z największych w Polsce centrum handlowym Manufaktura. Łódź jest znana także z ulicy Piotrkowskiej i szkoły filmowej.

Łódzka Manufaktura to miasto samo w sobie. Środkowe położenie zajmuje rynek, gdzie odbywają się przeróżnego gatunku akcje i koncerty. Niezwykle ciekawym pomysłem jest to, że latem część owej powierzchni zajmuje piaszczysta plaża, natomiast zimą można korzystać z lodowiska. Manufaktura szczyci się najdłuższą fontanną w Europie. Ładny pejzaż podświetlanej wody, przesuwającej się w takcie muzyki, to rewelacyjny widok. Stosownym podejściem jest rozmieszczenie w centrach handlowych placów zabaw dla najmłodszych, aby rodzice zdołali bez trudu poczynić niezbędne zakupy.
galeria handlowa
Autor: Joshua Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Zakupy w Łodzi można robić w kilkuset sklepach zlokalizowanych w jednym regionie. W pokonaniu tak obszernych tras pomagają klientom osobliwe pojazdy. Manufaktura to nie tylko centrum zakupowe, to też centrum rozrywki i rekreacji. Kino z 15 salami, kręgielnia, pretensjonalna ściana wspinaczkowa o wielorakim szczeblu trudności, fitness klub i skate park. Przy sposobności zakupów jest możliwość też skorzystać z kompleksu kulturalnego. W Manufakturze odnajduje się ok. 260 sklepów, w tym Poza tym 2 hipermarkety, część usługowa, która pochłania 12 000 m² nawierzchni urzędowych, w tym bank. W skład całokształtu trafia też czterogwiazdkowy hotel z 200. pokojami. Reorganizacja byłej fabryki została tak stworzona, żeby po części uratować dawną atmosferę owego miejsca. Przeważają tu stare, pofabryczne budynki z czerwonej, nieotynkowanej cegły, jakie zostały jednak absolutnie przebudowane w środku.Czyniąc zakupy w Łodzi, koniecznie wypada pospacerować ulicą Piotrkowską. Jest to punkt spotkań miejscowej ludności. Mimo iż współczesna Manufaktura pociąga rzesze kupujących, to liczne sklepy, chociażby z i przyuliczne ogródki z piwem, jak i pobliskie dyskoteki, cały czas cieszą się ogromną sławą.

Tags: centrum handlowe, hipermarkety, manufaktura, zakupy w Łodzi, zakupy w Łodzi, Łódzka Manufaktura