Wycieczka na Dolny Śląsk- które miejscowości i atrakcje należy zobaczyć

Posted on: 9 lipca 2020, by :
Kiedy wybieramy się w podróż po Dolnym Śląsku, warto zobaczyć kilka interesujących miejsc w tym miejscu. Ten teren Polski pełen jest zabytków jak również atrakcji, które musimy zobaczyć.

Jarmark we Wrocławiu

Autor: M. Wierzbowy
Źródło: M. Wierzbowy
Swoją podróż dobrze jest zacząć od odwiedzenia Wrocławia. To popularne miasto zachwyca swoim urokiem tłumy turystów. Możemy spacerować po wspaniałym rynku z fontannami bądź iść się na spacer po wyspach otoczonych rzeką. Szczególnie wieczorami widok ten jest najpiękniejszy. Będąc we Wrocławiu, dobrze wejść także na Sky Tower skąd możemy oglądać przepiękną panoramę miasta. Widok na pewno będzie niezapomniany i z chęcią wrócimy w to miejsce po raz kolejny. Kiedy pragniemy zorganizować dla rodziny noclegi w Brzegu Dolnym będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Jest w pobliżu Wrocławia i będzie ciekawym przystankiem w trakcie podróży. Wprowadzając w wyszukiwarkę hasło „hotel brzeg dolny” znajdziemy wiele miejsc, w których możemy się zatrzymać i odpocząć po wyczerpującej wycieczce przykładowo po przedstawionym Wrocławiu .

Następnym istotnym przystankiem są dwa parki narodowe. Jest to Park w Górach Stołowych oraz Karkonoski to konieczne elementy podróży po Dolnym Śląsku. Piękne lasy, różnorodna flora i fauna rok rocznie przyciągają duże liczby turystów. Góry Stołowe mają mnóstwo interesujących formacji skalnych. W Karkonoszach natomiast można wybrać się na wycieczkę na znaną Śnieżkę a także oglądać piękne wodospady. Jest to doskonałe miejsce na wycieczkę zarówno zimą jak i latem. Także fani narciarstwa odnajdą coś dla siebie- w zimie otwarte są wyciągi narciarskie. Odpoczynek w schronisku po długim spacerze tudzież jeździe na nartach będzie z pewnością niezapomnianym wrażeniem.

W sieci znajduje się wiele niezwykle interesujących informacji – jeżeli chcesz poznać następny – sprawdź na witrynie (www.leoapart.com/Strona/wynajem-aut/) a nie będziesz żałować!

Karpacz bądź Jelenia Góra to miejsca, które warto też zwiedzić będąc w tym rejonie.

Podróż na Dolny Śląsk na pewno będzie niezapomniana. Warto więc wybrać to miejsce jako kierunek naszej wycieczki. Malownicze lasy, wodospady lub popularna Śnieżka to miejsca, w które z pewnością będziemy chcieli powrócić ponownie. Nie bez powodu przyciągają co roku tłumy turystów.