O jakich rzeczach należy pamiętać przed podróżą do Tajlandii?

Posted on: 6 września 2021, by :
Tajlandia zalicza się do krajów nie stwarzających zagrożenia dla zwiedzających, nie mają miejsca w tym kraju wyjątkowe ogniska przestępczości. Powinno się jednak zwrócić uwagę, głównie w hotelach, na to w jakim miejscu trzymamy pieniądze, sprzęt fotograficzny oraz potrzebne papiery. To podstawowe metody ostrożności, ale są tym samym uwarunkowania szczególne tylko dla kraju takiego jak Tajlandia, o jakich powinno się myśleć wybierając się tam na wakacje.

Tajlandia

Autor: VnGrijl
Źródło: http://www.flickr.com
Co najważniejsze, nawet najmniejszy posążek Buddy odbierany jest w tym miejscu za święty; pamiętajmy zatem, aby nie wspinać się na pomnik ani w żaden inny sposób nie okazywać braku poszanowania. Wycieczki często o szacunku zapominają, co może spotkać się z przykrymi konsekwencjami. Odwiedzając sanktuaria lub podobne miejsca kultu religijnego miejmy na sobie stosowne odzienie. Nieodpowiednie są odsłonięte ramiona, szorty ani klapki. Tajlandia wydaje się pod tym względem krajem mocno prawicowym, a brak szacunku dla miejsc kultu może uprzykrzyć nasze wakacje.

Mieszkańcy Tajlandii z bardzo dużym szacunkiem odnoszą się też do rodziny królewskiej. Konflikt może wywołać nieposzanowanie majestatu monarchy Tajlandii, jego rodziny oraz dworu królewskiego przez np. zgięcie bilonu, na którym jest wizerunek władcy. Jeżeli chodzi o konflikty to wycieczki do Tajlandii nierzadko nie są przygotowane na to, jak radzić sobie z takimi zdarzeniami.

Miej świadomość, że aby zdobyć interesujące wiadomości na opisywany temat, musisz znaleźć właściwe źródło – więc obejrzyj serwis, w tamtym miejscu znajdziesz wciągające fakty.

W trakcie utarczki z mieszkańcami Tajlandii nie można podnosić głosu oraz krzyczeć, ponieważ odbierane jest to za oznakę słabości i nie doprowadza do rozwiązania kości niezgody, a tylko pogarsza utarczkę. Za każdym razem starajmy się zatem rozluźnić atmosferę miły słowem.

tajlandia

Autor: VnGrijl
Źródło: http://www.flickr.com
Nie na miejscu jest także dyskutowanie podniesionym tonem lub spieranie się np. o wartość towaru w czasie zbijania ceny podczas zakupów częstych w wakacje. Tajlandia to państwo, w którym głowa to najcenniejsza oraz najważniejsza (najświętsza) część człowieka, dlatego też należy wystrzegać dotykania głowy mieszkańca Tajlandii, także małych dzieci. Powinno się mieć to na względzie, tak samo jak powinno się uważać w trakcie wycieczki z taksówkarzem – za każdym razem trzeba poprosić o włączenie taksometru albo określić przed rozpoczęciem kursu cenę za przewóz.