Niezapomniane, nietypowe pomysły na urlop i lato w Polsce!

Posted on: 6 lutego 2019, by :
Fantastyczny urlop wcale nie musi być równoważny wyłącznie z wczasami all inclusive na greckiej czy hiszpańskiej wyspie. W naszym kraju jest również sporo miejsc wartych zobaczenia i wiele atrakcji, z których w czasie letniego urlopu powinniśmy skorzystać! Sieć internetowa jest przepełniony propozycjami oryginalnych pomysłów na letni urlop. Wystarczy wpisać sformułowania typu „uzdrowisko Kołobrzeg”, „wakacje w polskich górach”, „wczasy nad Bałtykiem” czy „sanatorium Kołobrzeg”. Góry w naszym kraju są bez dwóch zdań godnym celem podróży.

morze bałtyckie uzdrowisko

Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli preferujesz zatłoczone miejsca, wybierz Zakopane. Jeśli poszukujesz wyciszenia, spokoju, wybierz Podhale czy Spisz. Zdecydowanie powinno się odwiedzić niezwykłe zamki: Dunajec w Niedzicy czy Zamek Spiski po stronie słowackiej. Należy podkreślić, że oryginalne wakacje czekają nas na Mazurach. Rejsy łajbą, rowery wodne, spływ kajakowy Krutynią to idealny sposób na relaks i odpoczynek. Na Mazurach organizowane są także różnorakie, ogólnopolskie oraz międzynarodowe, imprezy, przykładowo Festiwal Muzyki Kresowej czy Piknik Country. Kraina Tysiąca Jezior proponuje różnorakie hotele, pensjonaty, a także prywatne kwatery. Mazury to także rewelacyjne miejsce, by sprawić sobie wczasy pod namiotem. Na Mazurach funkcjonuje wiele kempingów, pól namiotowych. Może nad polskim morzem pogoda nie jest tak pewna jak w Chorwacji, Bułgarii czy Hiszpanii, jednak polskie plaże także mają bardzo dużo do zaoferowania. Na wybrzeżu jest dużo miejsc, które warto zwiedzić, wśród nich wyróżniają się latarnie morskie. Przepiękne, piaszczyste plaże bez dwóch zdań zachęcają do błogiego lenistwa. Nowym i cieszącym się rosnącym zainteresowaniem pomysłem na letni urlop są wczasy zdrowotne, czytaj więcej: .

uzdrowisko

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com

W trakcie tego rodzaju urlopu możemy nabrać sił, podelektować się zdrowym i pysznym jedzeniem. Poszukując miejsc, w których będziemy mieć możliwość odpoczynku, a jednocześnie pozbyć się określonych problemów zdrowotnych czy schorzeń, najlepiej zajrzeć do sieci internetowej. Wpisujmy w wyszukiwarkę wyrażenia typu: „uzdrowisko Kołobrzeg”, „sanatorium Kołobrzeg” i trafimy na: