Egzotyka na setki sposobów, czyli wspaniałe wakacyjne podróże w azjatyckim wydaniu

Posted on: 19 maja 2021, by :
O zmiennej polskiej pogodzie można sporo usłyszeć, tak oglądając program informacyjny, jak i podczas rozmów prowadzonych przy grillu. Jeśli wyjeżdżamy na urlop nad Morze Bałtyckie albo na Mazury, to przeważnie chcielibyśmy wszystko zaplanować w drobnych szczegółach. A w końcu na pogodę nie mamy w ogóle wpływu. Z tego powodu tak chętnie udajemy się w te miejsca, gdzie słońce grzeje prawie cały rok. Jednakże opalanie się na bajecznie pięknej plaży może w którymś momencie się znudzić. Z tego powodu najrozsądniej pojechać tam, gdzie nie brakuje ciekawych miejsc do zwiedzania.

W dobie PRL-u słowo egzotyka posiadało wiele znaczeń. Egzotyczny oczywiście był poniekąd także towar w masarniach, a egzotyczne wycieczki w trakcie wakacji kończyły się zasadniczo nad Balatonem . Natomiast dziś wspomniany wyraz nabrał kompletnie innego znaczenia, o czym doskonale wiedzą żadni wrażeń wczasowicze. Chociaż egzotyka zazwyczaj łączy się z eskapadami na dalekie kontynenty, to całkiem niedaleko, bo na granicy Europy i Azji, nie brakuje zakątków, które można z czystym sumieniem określić tym mianem. Gdy ktoś zamierza tego lata zobaczyć takie zakątki, to wystarczy, że pojedzie do Turcji lub odwiedzi jedną z położnych tuż obok wysp.

wyspa

Autor: Carine06
Źródło: http://www.flickr.com

Turcja pozostaje krajem, gdzie od stuleci ścierały się rozmaite kultury. Zresztą do dzisiaj można tam zwiedzać ruiny obiektów zaprojektowanych przez budowniczych posługujących się wieloma językami. Do obecnych czasów przetrwały również i obiekty w idealnym stanie. Zaliczają się do nich na pewno meczety, cerkwie czy chrześcijańskie klasztory. I jeśli ktoś nie chce spędzać dziesięciu dni wakacji w kurorcie, to oczywiście nudzić się nie powinien. Natomiast podróż do Turcji, a dokładniej do jednego z miast wspomnianego kraju, zajmie ledwie parę godzin, jeżeli tylko podróżni wykupią bilety lotnicze Warszawa Stambuł albo Kraków – Ankara. W XXI wieku przede wszystkim zależy nam na wygodzie oraz szybkości podróżowania, choć jeśliby dziś nadal jeździł legendarny Orient Express, to na pewno nie zabrakłoby urlopowiczów czy wędrowników, którzy chcieliby nim podróżować.

wyspa

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z najpiękniejszych wysp Morza Śródziemnego pozostaje Cypr. Turyści spragnieni bajkowych widoków oraz prawdziwie egzotycznej, a jednocześnie zdrowej kuchni czy wyjątkowych rozrywek nie poczują się zawiedzeni. Tak samo jak w Turcji, tak i tu można zwiedzać zabytki zabytkowe liczące tysiące lat. Prócz tego trzeba obowiązkowo zobaczyć cuda natury w pięknym parku narodowym (poznaj ciekawe miejsca). Ponieważ Cypr – https://www.eccoholiday.com/region/cypr/cypr-poludniowy/ – jest wyspą, podróżni mogą tam dotrzeć tylko drogą morską albo powietrzną. Kiedy ktoś obawia się sztormowej aury w dniu wyjazdu, to wybiera podróż odrzutowcem. Loty do Cypr – www.eccoholiday.com/kraj/cypr/ – z większych miast naszego kraju nie są przecież rzadkością, a taki sposób podróżowania zyskał niemałe grono zwolenników.