Podróże do Turcji

Posted on: 18 lutego 2020, by :
Tunezja to kraj, który jest pośród Polaków bardzo popularny. Przede wszystkim dlatego, iż wakacje w Tunezji należą do tańszych z możliwości zagranicznych wyjazdów. Wakacje Tunezja to świetny pomysł na podróż. Mimo niedużej odległości od Polski posiada atrakcyjną, egzotyczną dla nas kulturę i zwyczaje. Ponadto w Tunezji można liczyć na piękną aurę i ładne plaże. Ażeby odwiedzić Tunezję należy się trochę oddalić od turystycznych kurortów.

wakacje

Autor: Simson Petrol
Źródło: http://www.flickr.com
Przebywając na wczasach w Tunezji wskazane jest się wybrać na wyprawę na Saharę, oraz do Tunisu. Wyprawy najlepiej kupić na miejscu. Przemierzanie Sahary na plecach wielbłąda to interesująca historia.

Poświęć chwilę i sprawdź tu wynajem apartamentów warszawa dodatkowe informacje na opisywany temat – one na pewno Cię zaintrygują, zatem nie wahaj się zbyt długo:)

Jest możliwość podążać trasą dawnych karawan niewolników, a także śladami kreatorów Gwiezdnych Wojen, jacy w owych strefach kręcili znany film. Słusznym czasem na eskapadę na Saharę jest jesienny czas. Na taką wyprawę trzeba w takim przypadku zabrać ciepłą garderobę, bowiem temperatura na pustyni w nocy może znacząco spaść. Przebywając w Tunezji, powinno się także odwiedzić metropolię Tunezji Tunis. Znajduje się w tym miejscu jedna z najciekawszych medin świata arabskiego.

Wakacje – upoluj okazje na menaville safaga – Tunezja można także spożytkować na nurkowanie. Przez cały rok jest możliwość w Tunezji ćwiczyć nurkowanie i windsurfing. Szkoły nurkowe znajdują się nieomal na każdym kroku. Jest to również niebo dla fanatyków raf. Dookoła przylądka znajduje się blisko 20 lokalizacji do nurkowania. Najpiękniejsze rafy koralowe można podziwiać w Narodowym Parku Morskim i

wakacje

Autor: peddhapati
Źródło: http://www.flickr.com

pobliżach kamiennych wysp.

Podróże na Riwierę Turecką zapoczątkowują się w pierwszej połowie kwietnia, a zamykają w drugiej połowie października. W pierwszych i ostatnich miesiącach sezonu, woda nie zawsze sprzyja kąpielom wodnym. Jest to jednakże znakomity czas na spokojny relaks i przechadzki, a także wybór eleganckiego hotelu, który zaspokoi każde wymogi, nawet jeżeli przytrafi się nam dzień marnej aury, w tym czasie ceny są nadzwyczaj atrakcyjne, a i hotele mniej obłożone. Gdy wyruszamy na wczasy Turcja koniecznie należy skosztować każdych tamtejszych potraw. Turcy umieją całkowicie zadowolić podniebienie każdego łasucha.