Podróże do Turcji

Posted on: 27 czerwca 2021, by :
Tunezja to kraj, który jest pośród Polaków bardzo popularny. Przede wszystkim dlatego, iż wakacje w Tunezji należą do tańszych z możliwości zagranicznych wyjazdów. Wakacje Tunezja to świetny pomysł na podróż. Mimo niedużej odległości od Polski posiada atrakcyjną, egzotyczną dla nas kulturę i zwyczaje. Ponadto w Tunezji można liczyć na piękną aurę i ładne plaże. Ażeby odwiedzić Tunezję należy się trochę oddalić od turystycznych kurortów.

wakacje

Autor: Simson Petrol
Źródło: http://www.flickr.com
Przebywając na wczasach w Tunezji wskazane jest się wybrać na wyprawę na Saharę, oraz do Tunisu. Wyprawy najlepiej kupić na miejscu. Przemierzanie Sahary na plecach wielbłąda to interesująca historia. Jest możliwość podążać trasą dawnych karawan niewolników, a także śladami kreatorów Gwiezdnych Wojen, jacy w owych strefach kręcili znany film. Słusznym czasem na eskapadę na Saharę jest jesienny czas. Na taką wyprawę trzeba w takim przypadku zabrać ciepłą garderobę, bowiem temperatura na pustyni w nocy może znacząco spaść. Przebywając w Tunezji, powinno się także odwiedzić metropolię Tunezji Tunis. Znajduje się w tym miejscu jedna z najciekawszych medin świata arabskiego.

Wakacje – więcej o menaville safagaeccoholiday.com – Tunezja można także spożytkować na nurkowanie. Przez cały rok jest możliwość w Tunezji ćwiczyć nurkowanie (sprawdź też: kursy nurkowania gdynia) i windsurfing. Szkoły nurkowe znajdują się nieomal na każdym kroku. Jest to również niebo dla fanatyków raf. Dookoła przylądka znajduje się blisko 20 lokalizacji do nurkowania. Najpiękniejsze rafy koralowe można podziwiać w Narodowym Parku Morskim i

wakacje

Autor: peddhapati
Źródło: http://www.flickr.com

pobliżach kamiennych wysp.

Podróże na Riwierę Turecką zapoczątkowują się w pierwszej połowie kwietnia, a zamykają w drugiej połowie października. W pierwszych i ostatnich miesiącach sezonu, woda nie zawsze sprzyja kąpielom wodnym. Jest to jednakże znakomity czas na spokojny relaks i przechadzki, a także wybór eleganckiego hotelu, który zaspokoi każde wymogi, nawet jeżeli przytrafi się nam dzień marnej aury, w tym czasie ceny są nadzwyczaj atrakcyjne, a i hotele mniej obłożone. Gdy wyruszamy na wczasy Turcja koniecznie należy skosztować każdych tamtejszych potraw. Turcy umieją całkowicie zadowolić podniebienie każdego łasucha.