Które miejsca w naszym kraju są perfekcyjne pod względem turystycznym?

Posted on: 10 października 2018, by :
Czy Polacy mieszkają w ślicznym państwie? Ci, którzy mieszkają w swojej ojczyźnie na pewno tak. Chociaż wiadoma sprawa, że imigranci w Szwecji, Irlandii czy Szwajcarii również nie mogą uskarżać się na małą liczbę pięknych miejsc.

Jakby nie patrzeć dosłownie cały świat jest śliczny, oczywiście nie w każdym zakątku, lecz doświadczeni globtroterzy, którzy objeździli całą kulę ziemską jednoznacznie twierdzą, iż nie ma nieciekawego kraju. W każdym państwie można podać te miejscówki, które są najpiękniejsze. Jak jest w akurat przypadku Polski? Cóż, pewnie mieszkaniec Rzeszowa powie, że podkarpackie jest najśliczniejsze, Krakus wskaże Kraków, a przykładowo mieszkaniec Mrągowa czy Olecka będzie zachwalał jeziora mazurskie.

Salon, BB Magnolia Apartments

Autor: B&B Magnolia Apartments
Źródło: B&B Magnolia Apartments

Jednakże trzeba być nieco bardziej obiektywnym człowiekiem: a więc warto polecić wypoczynek na Dolnym Śląsku: to chyba najbardziej urokliwy zakątek naszego kraju. Wrocław to interesująca metropolia, docenić trzeba takich miast jak chociażby Kłodzko, na dodatek bardzo urokliwe góry. No i oczywiście piękne zamczyska – jednakowoż skupmy się przede wszystkim na podziwianiu gór. Karkonosze, a właśnie o nich tutaj mowa, nie są najwyższymi górami, ale tak czy siak hotele Karkonosze powinny interesować turystów, którzy jakby nie patrzeć muszą gdzieś pójść spać gdy się ściemni.

Jeżeli akurat mówimy o Karkonoszach, nie można nie napisać o Szklarskiej Porębie: umiejscowiona obok Jeleniej Góry miejscowość jest według wielu najfajniejszym polskim kurortem w górach. Poza tym, w odróżnieniu od choćby takich miejscowości zlokalizowanych w górach jak np. Karpacz, raczej prosto o taki hotel Szklarska Poręba, który jest elegancki, a na dodatek dosyć tani. Tego typu połączenie, tego typu bomba, to na pewno coś godnego naszej uwagi.

Zaleca się to, aby hotel w Szklarskiej Porębie wynająć na nieco dłużej, bo nie ma żadnego sensu potem tak czy siak przedłużać swój pobyt: a nie we wszystkich przypadkach są jeszcze dostępne pokoje. Ciągle zakorkowana droga dojazdowa do Zakopanego bardzo irytuje: a więc będzie dobrze, jeżeli wybierzemy coś TROCHĘ mniej popularnego. W sumie Szklarska Poręba apartamenty to gwarancja odpoczynku – bez hałasu.