Pociągający tropikalny klimat wysp Indonezji

Posted on: 4 listopada 2021, by :
Tropikalny klimat Indonezji przyciąga każdego roku tysiące wczasowiczów spragnionych wspaniałych plaż i ciekawej kultury. Kraj ten proponuje cudowne możliwości nurkowania wśród raf koralowych, we wrakach statków, surfing, wakeboarding, włóczęgi przez dżunglę i oglądanie równikowej flory i fauny.

Entuzjaści kultury mogą zwiedzać buddyjskie i hinduistyczne świątynie, także muzułmańskie obiekty sakralne, czy podziwiać słynny indonezyjski teatr lalkowy.

Indonezja to obszar paru tysięcy wysp i wysepek, który na pewno zaspokoją zarówno tych bardziej czynnych, jak i tych kochających odpoczywanie na plaży. Klimat tego kraju jest tropikalny, roczna temperatura praktycznie się nie waha.oceń chiny wycieczki chiny wycieczkiWysoki sezon istnieje w okresie suchej pory, chociaż w okresie opadów również da się jeździć. Archipelag Gili to prawdziwy eden, gdzie z daleka od świata, nie istnieje ruch kołowy pomimo, że są tam obiekty hotelowe i bary i właśnie w jednym z owych lokalizacji jest możliwość spędzić kilka wspaniałych dni. Wybrzeża Gili wyglądają jak z bajki, bądź jak z obrazka, a blisko brzegu jest możliwość się zdecydować na pamiętne pływanie z żółwiami.
plaża

Autor: 4Logis.pl
Źródło: 4Logis.pl
Sztuka kulinarna tego kraju jest nadzwyczaj odmienna regionalnie. Bardzo znanym indonezyjskim daniem jest nasi goreng, czyli przysmażany ryż ze słodkim sosem sojowym, cebulką, czosnkiem, chilli i innymi przyprawami, często serwowany z jajem, krewetkami, lub mięsem kurczaka.

Pierwotne deszczowe lasy, bezkresne tropikalne wybrzeża, tajemnicze wulkany i mieszanka fascynujących kultur, to z tego względu ten rejon jest fantastycznym celem wakacyjnych eskapad.