Wczasy w Europie z klimatem afrykańskim. Mamy dobre porady

Posted on: 29 lipca 2021, by :
Urlop z kokosami w Europie? Wyłapując państwa z tego rodzaju klimatem na pierwszy rzut oka skojarzymy kraje śródziemnomorskie. Spragnieni wypoczynku globtroterzy decydują się przeważnie na wakacje w tzw. peryferiach tropikalnych. Gdzie konkretniej? Turystyka rozwija się zwłaszcza w archipelagach administracyjnie hiszpańskich: Balearach i Wyspach Kanaryjskich.

plaża

Autor: ErasmusOfParis
Źródło: http://www.flickr.com

Nie królewski Madryt, nie katedralna Barcelona, a tropikalny klimat jaki mają Grecja czy Wyspy Kanaryjskie przyciąga preferujących leżakowanie i plażowanie najbardziej. Do Teneryfy opłaca się polecieć samolotem, przelot nie okaże wielkim wydatkiem nawet dla średniozamożnego turysty, bez milionów na koncie. Analogicznie sprawa wygląda z Balearami – archipelagiem złożonym z trzech wysp na Morzu Śródziemnym. Oba cele wakacji, otoczone ciepłymi wodami Atlantyku i Morza Śródziemnego, mają w sobie kojący klimat, oderwany od szybkich miast i miejskiego zgiełku. Zachęca on zwolenników urlopowania w upalne lata czy delikatne zimy.

Europa Afryki, czy raczej afrykańska Europa?

Warunki zwrotnikowe klasyfikują bez wątpienia Wyspy Kanaryjskie jako wyspy należące do Afryki. Zarządcy oraz mentalności „tubylców” są uznawane za europejskie. Archipelag zarabia głównie na turystach, co wytwarza trzecią część lokalnego produktu brutto.

Ta tematyka jest dla niektórych osób dosyć kontrowersyjna. Jeżeli chcesz poznać inne recenzje na analizowane tutaj zagadnienie, to zobacz więcej w opracowaniu (http://osmiornica.eu/pierwsza-lekcja-nurkowania/)!

Skorzystają tu ci, którzy… chcą taniej zakupić rzeczy. Jakkolwiek Wyspy przynależą do Unii Europejskiej, nie wchodzą w skład obszaru celnego wspólnoty.

Spójrz nie tylko na nasz artykuł, ale także na komentarze ze strony (https://www.hotelmikolajki.pl/hotel/pokoje). Może niektóre zaciekawią Cię tak mocno, że zechcesz stworzyć swoją ocenę.

Stawki tamtejszych podatków – w tym kluczowego od usług – są mniejsze aniżeli w Europie i Hiszpanii.(Zobacz: na Wyspach Kanaryjskich to także inne atrakcje. Zwolennicy wodnego szaleństwa nie pominą surfowania. Swoje znajdą tu również amatorzy połowów – w oceanicznych wodach spokojnie można łowić tuńczyka, marliny, pojawią się też… ryby latające. Swoje pasje sprawdzą płetwonurkowie, którzy przez okulary mogą obserwować podwodny rezerwat Wysp Kanaryjskich.

Tropikalna odskocznia, należąca do Europy, cieszy się od lat sporą popularnością. Wyspy Kanaryjskie to ciekawa opcja na odpoczynek z dala od tłumów zjeżdżających na południe Europy (Włochy, Grecja), ale i bliższa przeciętnemu Polakowi niż Indie czy Malediwy. Jedno jest pewne – atrakcji wypoczynku w tym miejscu nie zabraknie.