Jak założyć hostel?

Posted on: 26 stycznia 2020, by :
Zastanawiasz się nad uruchomieniem własnej firmy. Wahasz się, dlatego że trwoży cię nieodzowność wyczekiwania na pozwolenie bądź koncesje? Możesz tego ustrzec się, otwierając hotelik.

W przypadku owej usługi, konieczne jest wyłącznie zdobycie pozytywnej opinii kontroli sanitarnej i przeciwpożarowej. Kolejną czynnością w czasie zakładania hostelu jest wpisanie nowej firmy do ewidencji, prowadzonej poprzez właściwy organ administracji państwowej (wojewoda, burmistrz lub prezydent).

Pragniesz zobaczyć inne równie praktyczne porady? Jeśli tak, to zobacz tutaj grecja last minute z niemiec, a niewątpliwie nie odczujesz zawodu.

W złożonym wniosku trzeba zamieścić pełne dane właściciela hotelu, adres a także nazwę obiektu, opinią służb budowlanych, przeciwpożarowych i sanitarnych oraz rodzaju hotelowej kategorii (hotel, pensjonat). Obiekt taki powinien być przygotowany komfortowo, z odpowiednią liczbą miejsc noclegowych. Na mocy ustawy hostelem można zatem nazwać też inne zakłady usługowe, świadczące podobne usługi, zatem motele, hostele. Podział ów nie tyczy się prawnych aspektów, a standardów usług, proponowanych w każdym z tychże miejsc. Spędzić noc (często bezpłatnie) możesz także w studenckich domach oraz bursach oraz w noclegowniach a także przytułkach, jednakże żadne z owych miejsc nie jest hostelem, a jedynie „obiektem podobnym”, albowiem usługi noclegowe nie są podstawą ich działalności.

hotel spa

Autor: Alan Light
Źródło: http://www.flickr.com
Regulacja zastrzega także, że niezbędne jest, aby właściciel lub dzierżawca hoteliku, w odpowiednio zauważalnym miejscu na budynku umieścił jego nazwę, przykładowo hotel – www.coraltravel.pl/Turcja/Side/hotel/BONE-CLUB-SUNSET/8487/40-2594-24FF.html – SPA.

W recepcji hoteliku musi znajdować się dokładna rozpiska opłat jak też istotnych informacji o hotelu. W każdym hotelu, gość powinien mieć dojście do bieżącej wody gorącej i zimnej, zaś w pokoju pościel a także rączniki.