Mapniki – czyli, w jaki sposób uprościć sobie życie w czasie podróżowania

Posted on: 10 października 2018, by :
Kochasz podróżować? Twoim ulubionym zajęciem jest trzymanie nosa w mapce i chodzenie, lub jeżdżenie wraz z jej pomocą po lokalizacjach, których to wcześniej przenigdy nie widziałeś? Jeżeli tak, to doskonale znasz problem każdziutkiego podróżującego – owe mapy bardzo łatwiutko można zniszczyć, lub zgubić, co ma możliwość spowodować nawet i nieszczęście.

Zagubiona lub zniszczona mapka – szczególnie, gdy jesteśmy w lokalizacji, gdzie nie ma w jaki sposób znaleźć pomocy – może doprowadzić do tego, iż się zagubimy i możliwe, iż nie znajdziemy drogi. Jak sobie pomóc? Otóż po dowiadujesz się tego z naszego pisanego dzisiaj felietonu!
mapniki

Autor: Federica Di Fiore
Źródło: http://www.flickr.com
Mapka jest to równocześnie źródło informacji jak również frustracji – jest z papieru, przez co ma możliwość stać się jej wszyściutko: ma możliwość zamoknąć, porwać się, ubrudzić, a nawet i może najzwyczajniej wyrwać nam ją nazbyt silny wiaterek. Dlatego właśnie stworzono coś, co po zabezpiecza naszą mapkę, oraz ułatwi nam z niej korzystanie. Co to jest? Oczywiście jest to pokrowiec przeznaczony na mapę, którego to nazywany najzwyczajniej mapnikiem. Mapniki przeciwko pozorom nie bywają zwykłymi pokrowcami – mają kilka ważnych zalet, wewnątrz tego na przykład fakt, iż są całkowicie wodoodporne, dzięki czemu mamy możliwość je stosować nawet bardzo mokrych warunkach takich jak chociażby spływy kajakowe. Mają w posiadaniu parę przydatnych funkcji, które dopomagają nam między innymi przytrzymać interesującą nas stronkę.

Mapniki mają przeróżne metody ich zamykania – najwspanialszym jest bez wątpienia ten, wewnątrz którym to mamy możliwość złożyć mapkę w rulonik i przypiąć na rzepie. Innego typu dobrym pomyślunkiem bywa wewnątrz nich funkcja ze sznurkiem, która to pozwala najzwyczajniej powiesić sobie mapkę na szyi.