Lato tuż tuż, czyli tego sezonie spędzamy je w górach

Posted on: 26 lutego 2020, by :
Nim się spostrzeżemy to przyjdą letnie dni. Także z nimi okres wyczekiwanego wypoczynku, na jaki wielu z nas z takim utęsknieniem czeka. W letni czas wiele osób wybiera wyjazd nad morze. Tego roku warto mimo wszystko wybrać inaczej i wziąć pod uwagę wczasy w górach.

spacer w górach

Autor: Connie Lu
Źródło: http://www.flickr.com
Nasz kraj oferuje mnóstwo możliwości tym, osobom, które zdecydowały się spędzić tegoroczne wczasy (zobacz wczasy bułgaria) w górach. Najczęściej uwzględniane są oczywiście Tatry, które są najwyższymi górami w Polsce, a tym samym jedynymi, jakie cechują się rzeźbą o charakterze alpejskim – Biorąc pod uwagę Tatry, najczęściej wybieramy nocleg w Zakopanem – miasto położone u podnóża Tatr. Zewsząd możesz podziwiać majestatyczne widoki. Na terenie Tatr wytycznych jest wiele szlaków turystycznych, których poziom trudności jest bardzo zróżnicowany. Dzięki temu każdy turysta ma szansę odnaleźć trasę dopasowaną dla siebie i swych umiejętności. Wielu podróżników rozpoczyna swoją przygodę z Tatrami uwzględniając doliny reglowe. Najbardziej popularną z nich jest Dolina Kościeliska, przez którą nie wędrowanie nie wymaga zbyt wiele od nas. Tatry to w dalszym ciągu nie jedyne góry, które w naszym kraju warto brać pod uwagę.

wczasy w górach

Autor: Matt Ming
Źródło: http://www.flickr.com
Bez wątpienia warto udać się w Pieniny. To zdecydowanie najpiękniejsze pośród polskich gór, które zachwycają zwłaszcza niezwykłym Przełomem Dunajca. Będąc w Pieninach, bezsprzecznie należy uwzględnić wędrówkę na Trzy Korony. Polecana przez większość jest wycieczka stanowiąca połączenie wejścia na wyżej wymienione trzy Korony a także Sokolicę. To na szczycie tej drugiej góry wznosi się najstarsza, a tym samym bardzo popularna polska sosna. Niebywałe jest to, że tak znakomicie radzi sobie w niesprzyjających warunkach. Następnym regionem naszego kraju godnym uwagi każdego turysty jest Beskid Sądecki. To góry doskonałe dla początkujących turystów, którzy nie mają dużych umiejętności, ani doskonałej kondycji – strona główna. Z drugiej strony taka na przykład Lackowa to góra z górnej półki – wdrapania się na nią wymaga ogromnej motywacji. Wszystko to przez aspekt niebywałego nachylenia stoku, który sprawia, iż wędrówka może być niezwykle trudna.