Pomysł na firmę – hotel

Posted on: 10 września 2020, by :
Myślisz o otwarciu niewielkiego hoteliku bądź pensjonatu, jednakże lękasz się bezmiaru formalności do zorganizowania? Na darmo! Ów interes nie jest obwarowany żadnymi koncesjami a wyłącznie ustawą o turystyce.
Poprzednie lata pokazują stały przyrost inwestycji na hotelarskim rynku.

Duża kawalerka ze ścianką działową

Autor: Unique Hotels
Źródło: http://www.flickr.com

Acz na znaczeniu straciły hotele z wysokiego segmentu, w tym w szczególności pięciogwiazdkowe, tendencję wzrostową spostrzec można pośród hoteli ekonomicznych.

Ciekawisz się tym tematem? Czytaj więc dalej (https://www.eccoholiday.com/p/grecja-kreta) o tym wątku w kolejnym wpisie, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Mamy nadzieję, że Ci się podoba.

Jak wskazują analizy rynku, ze względu na względnie małe nakłady wydatków i dość szybki zwrot nakładów właśnie te hotele stanowią obecnie najbardziej interesujące inwestycje. Eksperci mówią o coraz lepszej koniunkturze. Przede wszystkim dlatego, że podróżujemy i będziemy to robić coraz częściej, a do tego będzie łatwiej, albowiem przybywa dobrych dróg.

festiwale

Autor: Huta Szkła Kryształowego Julia w
Kto nie potrafi spoglądać w przyszłość, będzie miał problemy. Dlatego że już na wstępie trzeba wyszukać niszę rynkową.

Jeżeli opisywana problematyka jest dla Ciebie użyteczna, przeczytaj oprócz tego więcej szczegółów hotel spa tu – te informacje również nie powinny pozostać niezauważone!

Zadać sobie pytanie, jacy goście będą przyjeżdżać do naszego miasta albo regionu. Zależą od tego usytuowanie, rozmiar hotelu jak też jego charakter. Przewidując, musimy też wziąć pod uwagę, iż hotel konferencyjny nie może liczyć 30 pokoi, bo nie zarobi na siebie. Ważny będzie także standard, również ze względu na możliwą późniejszą sprzedaż obiektu.

Dobry biznesplan zawiera: analizę strategiczną firmy, zakres robót inwestycyjnych (całkowity koszt inwestycji od kupna budowli po koszty kredytu), strategię promocji, a także prognozy: sprzedaży jak też zakładanych kosztów oraz wyniku na działalności operacyjnej. W biznesplanie ująć powinniśmy wszelkie koszta, sporo kosztował będzie program hotelowy, jaki będzie ci na pewno potrzebny.