Miejscowości kuracyjnych jest w Polsce mnóstwo. Ażeby się o tym przekonać starczy spojrzeć na mapę oraz sprawdzić jak dużo gmin posiada w swej nazwie człon "Zdrój".


Nic w tym zadziwiającego. Od XIX wieku, przez cały wiek XX uzdrowisko było czymś, co warto odwiedzić. Tak w celach leczniczych jak również towarzyskich - każde sanatorium organizowało przecież dla kuracjuszy dansingi, koncerty albo kabaretowy występy. Aż do lat 50. zeszłego wieku, mając na myśli uzdrowisko, mówiło się o wyprawie "do wód". Sformułowanie to wyjaśnia, że początkowo uzdrowisko (zgarnij rabat na truskawiec uzdrowisko) łączyło się właśnie z miejscem, w którym ciepłe czy też bogate w minerały wody zyskownie oddziałują na zdrowie przyjeżdżających tam ludzi. Z czasem jakość jak też ilość świadczonych zabiegów rozrosła się, o wiele przekraczając same wody. Dziś nieomalże każde uzdrowisko (kliknij ten adres http://www.deesperanto.pl/sanatorium) oferuje bogaty wachlarz usług - poczynając od zajęć z relaksacji, przez baseny, solanki jak też masaże, aż po krioterapię albo gimnastykę specjalistyczną.


duszniki zdrój
Autor: Fabrizio Galli
Źródło: http://www.flickr.com


wypady
Autor: Christopher William Adach
Źródło: http://www.flickr.com
Czy warto skorzystać z dobrodziejstw, jakie daje kurort? Oczywiście! Przy długofalowych boleściach, po przebytych operacjach czy w czasie leczenia chorób długotrwałych nie ma nic lepszego niż uzdrowisko. Zdrowy klimat, sztab specjalistów, którzy zalecą badania jak też zabiegi i wody naprawdę pomagają powrócić do zdrowia. Najlepszym na to dowodem może być duża liczba kuracjuszy spoza granic Polski, jacy na specjalistyczne leczenie przybywają specjalnie do Polski.


Wiedzą, iż znajdą tutaj fachową pomoc i opiekę. Duszniki Zdrój to kapitalny punkt wypadowy dla ekskursji na Szczeliniec Wielki, w Góry Orlickie jak też do Wambierzyc.

Tags: czas, miejsce, wiedza, wody, wypad