Afrykańskie gorące słoneczko, rozgrzany piach oraz temperatura wody przekraczająca dwadzieścia stopni Celsjusza – idealne warunki na plażowanie i morskie kąpiele.


Wakacje w Kenii to odpoczynek w pełnym tego słowa znaczeniu.
Co najważniejsze, znakomite pogodowe warunki na wybrzeżu panują nieomalże w ciągu całego roku. Kraj ten usytuowany jest w strefie klimatu równikowego monsunowego. Nad morzem, w pasie do czterdziestu kilometrów a także w górach panuje wilgotny klimat, z kolei na pozostałym obszarze – klimat suchy. Równikowe położenie powoduje, że roczna amplituda temperatur jest raczej w miarę wyrównana. Średnia temperatura miesięczna nad morzem to 28 stopni Celsjusza, natomiast 18 stopni w terenie górzystym.


wyżywienie
Autor: Jose A.
Źródło: http://www.flickr.com


Kiedy pojechać do Kenii? Wybór właściwego terminu uzależniony jest od rejonu oraz celu podróży. Gdy wyruszając do Kenii mamy w planach przede wszystkim wypoczynek na wybrzeżu i nurkowanie (https://www.szpejownia.com/), rekomendujemy okres grudzień-marzec. Przy czym pamiętajmy, że luty oraz marzec to czas nadzwyczaj gorący. O ile nie przepadamy za nazbyt wysokimi temperaturami, a jednocześnie pragniemy postawić na sporty wodne, najodpowiedniejszym wyborem będzie czas od lipca do września, kiedy jest mniej niż trzydzieści stopni Celsjusza jak też dodatkowo dmie południowo-wschodni wiatr który stwarza wyśmienite warunki pod windsurfing. Jeżeli natomiast interesuje nas zwiedzanie Kenii, szczególnie polecamy sierpień, lipiec a także wrzesień, gdy temperatury się obniżają.
Jest to idealny czas na safari oraz wyprawy objazdowe po Kenii – długie ekskursje po bezkresnej sawannie afrykańskiej będą dużo przyjemniejsze. Jeśli chodzi o koszt takowej wyprawy, najbardziej opłacalna jest Kenia (strona tutaj) z Niemiec.

Tags: koszt, wyjazd, wyprawy