Skitouring jako jedna z kultowych i ciekawszych form narciarskiego sportu

Posted on: 29 października 2021, by :
Szybkimi krokami przybliża się zima, raj dla narciarzy. Gospodarze przewyższają się w przygotowaniach tras narciarskich, a narciarze wyciągają swoje narty i zastanawiają się które szlaki wybrać.
Skitouring to jedna z kultowych i ciekawszych odmian narciarskiego sportu.

ślub

Autor: sbamueller
Źródło: http://www.flickr.com
To spojenie wędrówki po górach i klasycznego zjazdu. Ski touring to stara wersja narciarstwa, jednak niedawno wyszperana na nowo.

Czy po przeczytaniu opisywanego tematu masz pytania? Jeśli tak, to kliknij tutaj i poznaj więcej informacji (https://www.produktypremium.com/kategoria-produktu/grille/weglowe/) w odniesieniu do prezentowanej problematyki.

Narty do ski touringu są wyekwipowane w foki, czyli podkładki które zapobiegają zsuwaniu się w czasie podchodzenia. Narty te nie ograniczają przenoszenia do przodu, zapobiegają zaś zsuwaniu się desek do tyłu. A po podejściu, foki usuwa się i wolno zjeżdżać w dół. Ski touringu najlepiej spróbować najpierw w grupie, z pilotem.

Czy szukasz obecnie czegoś ciekawego? Jeżeli tak, to zerknij na ofertę (http://hotelaltus.pl/restauracja/nasze-sniadania), która niewątpliwie okaże Ci się emocjonująca. Dotyczy ona pokrewnej tematyki.

Najprzyjemniejsze jest spojenie nart i wspinania i przemieszczanie się na nartach poprzez góry, z dala od cywilizacji.

polana

Autor: teresatrimm
Źródło: http://www.flickr.com
Razem z rosnącą wziętością narciarstwa poczęły powstawać początkowe firmy przygotowujące narty na znaczną skalę. Choć w zasadzie większość owych jednostek była tworzona przez regionalnych biznesmenów, na przestrzeni lat większa część z nich wielokrotnie zmieniała właścicieli. Narty K2 to rzeczywiste arcydzieło docenione złotym orderem w wersji Snow Style. Jednak także na zboczu spisuje się bardzo dobrze, wyjątkowo uznana za trzymanie krawędzi i prowadzenie w trakcie jazdy w skręcie, tak jak długim jak i krótkim.
By czas spędzony na deskach zaliczał się do udanych, trzeba także pomyśleć o właściwym stroju.

Ubranie trzeba rozpocząć od dobrej bielizny termicznej. Nie bez ważności jest druga warstwa odzieży, która także powinna być sporządzona z właściwych surowców.