Niejedna szanująca się niecka narciarska we Włoszech proponuje niewielkie ośle łączki, należyte szkółki narciarstwa tudzież szerokie przyjemne stoki dla początkujących narciarzy. Wśród narciarzy z całej Europy kolosalną wziętością cieszy się znana Dolina Słońca, czyli region Val di Sole . Najwięcej jest oczywiście tras dla zaawansowanych narciarzy, istnieją też szlaki ciemne przeznaczone tylko dla autentycznych zawodowców.


idealne warunki do jazdy na nartach
Autor: Kaloyan Raev
Źródło: http://www.flickr.com
Na obecną chwilę wiadomo, że najdalej wysunięte na południowy kierunek Włochy (Włoski Klucz - szkoła językowa) dają nieomalże zawsze pewność słońca. Tutaj pora roku trwa od początku grudniowego miesiąca do ostatnich chwil marca. Często natomiast w styczniu tudzież lutym pogoda w pozostałych Państwa nie rozpieszcza. Także wyjazd na narty Włochy zapewnia szerokie i wygodne trasy, zapewnia trasy dla początkujących narciarzy, dla obeznanych i dla autentycznych ekspertów - . Dzieci uczące się zdołają wykupić narty z instruktorem, co będzie rewelacyjnym pomysłem. W toku jednego dnia możemy jechać z dziećmi na szerokich i łagodnych stokach, a następnie samemu zmierzyć się z przemożnie trudnym wyzwaniem na tzw. trasie czarnej. Ważny aspekt, z jakiego powodu warto wybrać narty Włochy to osobliwy nastrój i kapitalna kuchnia. W żadnym innego typu kraju Europy po dniu spędzonym na stoku nie zjemy tak wyśmienitej wieczerzy jak we Włoszech. Znakomita pizza, lokalne pasty, pyszne dania z mięsem i najodpowiedniejsze jakie można sobie wyimaginować wina i terenowe piwa. Czytaj artykuł -> SlowMania.


Wielu narciarzy nie jest zaintrygowanych rozległymi dolinami jak również skipasami, jakie umożliwiają dzienne podróżowanie po innych stokach. Poniektórzy cenią sobie mentalność i nastrój samej miejscowości, pobliże do stoku jak i mapę tras, która jest zrozumiała nawet dla osób, posiadających kiepską orientację w terenie.

Tags: dom, dzieci, region, rok, stok