Wypoczynek to czynność, jaką chyba niejeden z nas chciałby powtarzać możliwie często. I wcale nie musiało by to być przecież bardzo długie leżenie przed telewizorem. Chociaż można robić i to.
Jednak z jakiego powodu mamy marnować czas na telewizję, skoro blisko nas jest dużo pięknych miejsc, które należałoby odwiedzić osobiście?


A w jakie miejsce można by wyjechać? Czasem należy wybrać pomiędzy wypoczynkiem nad morzem oraz w górach. Jeśli wybraliśmy to drugie wyjście, to być może warto obejrzeć Góry Izerskie? Okazuje się, że w Polsce, w Sudetach. Ich zwiedzanie można by zacząć od popularnej miejscowości turystycznej pod nazwą Szklarska Poręba. Jest ona zlokalizowana na granicy wspomnianych gór i jest popularna ze swych rozrywek rekreacyjnych. Poza wyciągami dla narciarzy oferuje odwiedzającym ją ludziom także wiele innych atrakcji. Przykładowo w jej pobliżu znajdują się dwa wodospady - Szklarka oraz Wodospad Kamieńczyka. Wspomniana miejscowość leży też na granicy Karkonoszy u podnóża wzgórza pod nazwą Szrenica.


Szklarska Poręba
Autor: Andrey
Źródło: http://www.flickr.com


Należałoby nadmienić, że ta miejscowość jest przygotowana do ugoszczenia około 10000 turystów i to przez okrągłe 365 dni, zatem rzeczywiście nie należy czekać nie wiadomo na co a zarezerwować jakiś wygodny hotel na najbliższy urlop. szklarska poręba zaprasza przecież wszystkich turystów przez cały rok.
A należałoby wspomnieć, że wyjątkowo chętnie będzie przyjmować rodziny z dziećmi. Wystarczy zobaczyć w Internecie film reklamowy o wymienionej miejscowości - krajobrazy aż zapierają dech!

Tags: dom, hotel, miejsce, rozwiązanie, szklarska poręba