Gdzie można spędzić wczasy w górach

Posted on: 29 lipca 2021, by :
Maj jest znakomitym miesiącem na spędzenie czasu poza swoją miejscowością w gronie rodzinnym oraz z partnerem. Owy miesiąc uznawany jest za najładniejszy w trakcie roku. Nic w tym zaskakującego. Wszystko co zielone, rozkwita na około, a ptaki rozbudzają nas co rano swoim urzekającym ćwierkaniem. LeczAle, gdzie najlepiej odprężyć się po męczącej zimie?

góry

Autor: Maciej Kraus
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiedzią na powyższe pytanie są wczasy w górach. Daleko od hałasów, daleko od lamp ulic, lecz blisko matki natury i czystego powietrza, które oczyści nasze płuca i orzeźwi rozum. Jednym z takich terenów, który zbliża człowieka do nieskażonej niczym natury, która zadziwia swoją dzikością jest Orawa. Jest to historyczna kraina znajdująca się w południowej części Polski, niedaleko granicy słowackiej – (źródło). Odwiedzający tę część Rzeczypospolitej weekendowicze mogą zwiedzić piękne wsie takie jak Zubrzyca Górna, które urzekną zachowanymi zabudowami z dawnych przedwojennych czasów. Drewniane chałupy, drewniane kościoły, staruszki w ludowych ubraniach, żyjące na halach stada owiec, niezmiernie klarowne potoki i pierwotne lasy. W Zubrzycy Górnej spotkamy orawski park etnograficzny. Znajdują się w nim chałupy orawskie z XVIII i XIX wieku oraz kilkanaście historycznych warsztatów. Całość jest o tyle intrygująca, że była kreowana przez fuzję dwóch fali osadniczych – owczarzy wołoskich przepędzających stada swych owiec z regionów Karpat Wschodnich oraz rolników przybywających z terenów Małopolski. Sam skansen możemy uważać za zabytkowy, ponieważ został założony przed II Wojną Światową w 1937 roku. Kolejną atrakcją jest pobliski szczyt – Babia Góra. Z jej szczytu będącego na wysokości bagatela 1724 m n.p.m.

Jeżeli masz ochotę uzyskać większą ilość informacji na ten wątek, to odnajdziesz je z pewnością pod tym odnośnikiem (https://www.produktypremium.com/kategoria-produktu/grille/gazowe/broil-king/), gdzie są one niezwykle szczegółowo opisane.

rozciąga się panorama na niedalekie Tatry.

Pokój hotelowy

Autor: Ann
Źródło: http://www.flickr.com
Dodatkowo na skalnym wierchu jest ołtarz, z którego św. Jan Paweł II odprawiał nabożeństwo oraz pomnik upamiętniający papieża Polaka. Dla mniej wymagających, lub zwyczajnie poszukujących lokalizacji na leniwy pobyt także znajdą się przyciągające miejsca – strona główna. W oddalonej o 30 minut drogi samochodem miejscowości Chyżne znajduje się popularny zajazd, w którym gra dla ludzi góralska kapela, a poza tym, znajdziemy stoły do bilardu, tory do kręgli i wiele innych rozrywek. Ale największym atutem karczmy jest pyszne góralskie jedzenie, które nie należy do lekkostrawnych, ale jeśli połączymy je z całonocnymi tańcami, na pewno nam nie zaszkodzą.

Odkryj inne pokrewne niezwykle użyteczne źródło informacji na objaśniany problem – kliknij tu i przeczytaj więcej w tekście.

Dzika i przepiękna Orawa kusi turystów swoimi atrakcjami, które w połączeniu z wyobraźnią i chęcią przeżycia niesamowitych przygód, na przykład w trakcie wspinaczki na Babią Górę zapewnią każdemu moc wrażeń.