Kanada nie jest zbyt popularnym wśród Polaków kierunkiem wyjazdów - a szkoda, bo ten kraj ma naprawdę wiele do zaoferowania. Jeżeli poczytacie trochę na temat Kanady i dacie się przekonać, że można fantastycznie spędzić czas nawet w nieco chłodniejszym klimacie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zaczniecie marzyć o wyjeździe do Kanady.


Zobaczcie, jak się do tego przygotować!


Czy potrzebujesz wizy?


jogging na plaży
Autor: Thomas Rousing
Źródło: http://www.flickr.com


Odpowiedź jest prosta - to zależy. Dzisiaj praktycznie wszyscy posiadają już nowy paszport z zakodowanymi danymi biometrycznymi. Jeżeli jesteś posiadaczem takiego dokumentu, nie masz się czym martwić - nie będziesz potrzebować wizy aby wjechać do Kanady. Wystarczy na lotnisku przejść odprawę i poinformować celnika, że przyjechałeś do Kanady w celach turystycznych. Wówczas do Twojego paszportu zostanie wbITa tymczasowa wiza (sprawdź wiza do rosji -> http://www.wizaserwis.pl/Rosja) turystyczna, która jest ważna przez pół roku! Jeżeli jednak posiadasz paszport starszej generacji, będziesz musiał wyrobić sobie wizę. Jest ona dość kosztowna, zatem w takim przypadku bardziej polecamy po prostu... wyrobić sobie nowy paszport. Jest to opcja zdecydowanie tańsza, a dodatkowo nowy paszport przyda Ci się również podczas wyjazdu do innych krajów. Wizę trzeba oczywiście uzyskać również w sytuacji, kiedy chcesz wyjechać do Kanady na dłużej, na przykład do pracy.
Noclegi w Kanadzie


Jakaranda mimozolistna
Autor: mauroguanandi


Jeżeli zamierzasz spać w hotelach, niestety musisz przygotować się na dość spore koszty. Kanada - sprawdź naszą propozycję - zdecydowanie nie jest tanim krajem - zwłaszcza dla Polaków, których zarobki są nieporównywalne do kanadyjskich. Warto jednak oczywiście optymalizować koszty wyjazdu. W Kanadzie nie znajdziecie raczej zbyt wielu propozycji coachsurfingu czy możliwości wynajmu mieszkania lub pokoju od prywatnych osób. Jeżeli już jednak wybieracie się do takiego dzikiego kraju, w którym jedną z największych zalet jest możliwość obcowania z naturą, postawcie również na naturę w kwestii spania. W Kanadzie praktycznie wszędzie można rozbić namiot. Jeżeli boicie się spać w zupełnie dzikich miejscach, możecie zapytać lokalnych mieszkańców o pozwolenie na rozbicie namiotu na ich działce - w większości przypadków na pewno nie odmówią.


Jeżeli chcecie zaś mieszkać wśród większej grupy osób, zawsze możecie wybrać pola kempingowe, których w Kanadzie jest mnóstwo. Takie rozwiązanie znacząco zmniejszy koszty pobytu zwłaszcza przy większych grupach, bowiem płatność zazwyczaj naliczana jest za miejsce namiotowe, a nie za liczbę osób, które z niego będą korzystać.


 

Tags: dzieci, IT, koszty, paszport