O czym warto pamiętać idąc na wycieczkę w góry i jakie przedmioty trzeba ze sobą posiadać?

Posted on: 10 października 2018, by :
Jest pewne śliczne miasto w naszym kraju, które jest położone w woj. dolnośląskim. Miasto to położone jest w pięknej dolinie rzeki Kamiennej. W pobliżu moglibyśmy chodzić po Karkonoszach i górach Izerskich.

Pomimo małej ilości mieszkańców (6464 tys.), miasto to zajmuje dość dużą powierzchnię.
Miasto, o jakim mówimy to Szklarska Poręba. W Polsce niewiele jest obszarów, które tak bardzo mogą sprzyjać rekreacji. Jest tam cisza, krajobrazy zmieniające się wspólnie z porą roku albo dnia, szum czystych krystalicznie potoków oraz wodospadów, to wszystko bardzo kojąco wpływa na naszą naturę. Miasto to jest jednym z największych skupisk zimowych sportów w naszych Sudetach. W Jakuszycach śnieg trzyma się do późnej wiosny. Biegowe trasy zaspokoją tak zawodowych biegaczy jak i amatorów. Na rowerze również można pojeździć po Szklarskiej Porębie. Coraz więcej turystów na wycieczkę w góry oprócz szczotki do zębów, biorą także górski rower. Znajdują się tu trasy rowerowe o różnej trudności. Są podnoszące adrenalinę strome zjazdy oraz łagodne drogi stworzone dla rodzin z dziećmi.

samochód

Autor: Geoff Livingston
Źródło: http://www.flickr.com
Wędrując po górach warto pamiętać o nasmarowaniu skóry kremem do opalania. Poczas wędrówki po Sudetach nawet nie odczujemy jak bardzo słoneczko przygrzewa i działa na naszą cerę. Wiemy wszyscy, że aura w górach jest bardzo zmienna. Dlatego też, choć świeci piękne słońce, po chwili może nadejść opad deszczu oraz burza. Zatem należałoby na bieżąco sprawdzać aurę oraz w razie czego wziąć ze sobą kurtkę przeciwdeszczową, dobre buty i pokrowiec na plecak. Ważne jest również, żeby ciężar plecaka przenieść na biodra oraz odciążyć kręgosłup.

Jeżeli zamierzamy długo chodzić po górach z dużym plecakiem, należałoby zabrać ze sobą kijki do nordic walkingu. Dzięki wędrówce z kijkami odciążymy plecy oraz kolana. Ułatwią one nam chodzenie po kamienistych ścieżkach i pomogą utrzymać równowagę.