O czym warto pamiętać idąc na wycieczkę w góry i jakie przedmioty trzeba ze sobą posiadać?

Posted on: 9 lutego 2021, by :
Jest pewne śliczne miasto w naszym kraju, które jest położone w woj. dolnośląskim. Miasto to położone jest w pięknej dolinie rzeki Kamiennej. W pobliżu moglibyśmy chodzić po Karkonoszach i górach Izerskich.

Pomimo małej ilości mieszkańców (6464 tys.), miasto to zajmuje dość dużą powierzchnię.
Miasto, o jakim mówimy to Szklarska Poręba. W Polsce niewiele jest obszarów, które tak bardzo mogą sprzyjać rekreacji. Jest tam cisza, krajobrazy zmieniające się wspólnie z porą roku albo dnia, szum czystych krystalicznie potoków oraz wodospadów, to wszystko bardzo kojąco wpływa na naszą naturę. Miasto to jest jednym z największych skupisk zimowych sportów w naszych Sudetach. W Jakuszycach śnieg trzyma się do późnej wiosny. Biegowe trasy zaspokoją tak zawodowych biegaczy jak i amatorów. Na rowerze również można pojeździć po Szklarskiej Porębie. Coraz więcej turystów na wycieczkę w góry oprócz szczotki do zębów, biorą także górski rower. Znajdują się tu trasy rowerowe o różnej trudności. Są podnoszące adrenalinę strome zjazdy oraz łagodne drogi stworzone dla rodzin z dziećmi.
samochód

Autor: Geoff Livingston
Źródło: http://www.flickr.com
Wędrując po górach warto pamiętać o nasmarowaniu skóry kremem do opalania. Poczas wędrówki po Sudetach nawet nie odczujemy jak bardzo słoneczko przygrzewa i działa na naszą cerę. Wiemy wszyscy, że aura w górach jest bardzo zmienna. Dlatego też, choć świeci piękne słońce, po chwili może nadejść opad deszczu oraz burza.

Chcesz mieć dostęp do rzetelnych wiadomości na ów temat? Chcemy oznajmić Ci, że właśnie je znalazłeś. Trzeba jedynie wejść w hiperłącze.

Zatem należałoby na bieżąco sprawdzać aurę oraz w razie czego wziąć ze sobą kurtkę przeciwdeszczową, dobre buty i pokrowiec na plecak. Ważne jest również, żeby ciężar plecaka przenieść na biodra oraz odciążyć kręgosłup.

Jeżeli zamierzamy długo chodzić po górach z dużym plecakiem, należałoby zabrać ze sobą kijki do nordic walkingu. Dzięki wędrówce z kijkami odciążymy plecy oraz kolana.

Nie zwlekaj – tylko wejdź na pełen tekst (https://horyzont.net.pl/wycieczki-szkolne/), z którego dowiesz się dużo interesujących danych dotyczących omawianego zagadnienia.

Ułatwią one nam chodzenie po kamienistych ścieżkach i pomogą utrzymać równowagę.