Tag: góry

góry

Atrakcje Szklarskiej Poręby

W sąsiedztwie Szklarskiej Poręby wydobywano onegdaj pegmatyty, szukano złota oraz ametystów. Pewną z pozostałości po tej przeszłości jest Czerwona Jama – duża na 4 metry grota, która powstała przy wydobyciu pegmatytów.

Parę przydatnych informacji dla osób, które planują jakąś wycieczkę w góry.

góry są piękne, lecz równocześnie groźne i nieprzewidywalne. Nawet na jednodniową wycieczkę należy się należycie przygotować, a tym bardziej jeżeli będzie się planować jakieś poważniejsze wyprawy.

W jaki sposób prawidłowo przygotować się do wyprawy w góry

Buty i akcesoria potrzebne do wyprawy w góry trzeba kupować z rozsądkiem. Najpewniej przed samymi zakupami czasem przeprowadzić wstępną selekcję choćby obuwia górskiego, jakiego będzie się szukać. Aby doskonale dokonać wyboru butów górskich najbezpieczniej zapoznać się bliżej z markami robiącymi jedynie obuwie najwyższej jakości, które jest przeznaczone do tego, aby zdobywać w nim szczyty. Buty do chodzenia po górach należy dobierać ostrożnie, poświęcić trochę czasu, aby mocno poznać to zagadnienie. Powierzchowna wiedza o butach do chodzenia po górach może bowiem w wielu wypadkach okazać się zawodna, jeśli danej osobie nadzwyczaj zależy na wysokiej jakości tego rodzaju obuwia.

Szukasz ciekawego miejsca na wczasy? Wybierz się w nasze góry!

Jeśli nie byłeś w obecnym roku na razie nigdzie na wakacjach, oczywiście nadszedł odpowiedni czas, żeby coś zaplanować. Praktycznie każdy z nas przecież potrzebuje przynajmniej od czasu do czasu odpoczynku.

Doceń rodzinne wczasy w górskim krajobrazie

Boże Narodzenie to bardzo ważny czas w ciągu roku, nawet dla osób niereligijnych. Jest to bowiem moment, kiedy cała rodzina spotyka się ze sobą na wspólnej wieczerzy, śpiewając kolędy.

Warto zdecydować się na góry

Jeśli myślimy o własnym urlopie, o tym, by zregenerować siły, to na pewno chcemy, by był on idealnie taki, jak kochamy. Jeśli kochamy siedzieć w jednym miejscu i nie uwielbiamy spacerować, to z pewnością w większości przypadków pojedziemy nad morze. A przecież góry nie oczekują od nas chodzenia, tam też mamy okazję relaksować się spokojnie i bez zdobywania górskich szlaków na swoich nogach.

Dlaczego dobrze wyjeżdżać, kiedy mamy czas wolny? Co dzięki temu zyskujemy? Jakiego rodzaju to gwarantuje korzyści?

Niezwykle przyjemne momenty, długie weekendy i święta najbardziej korzystnie spędzać w miejscach wyjątkowych. Przecież nie ma tych momentów tak wiele w roku, więc warto je celebrować.

Godne zainteresowania oferty noclegów dla turystów o konkretnych oczekiwaniach

W obecnych czasach zorganizowanie ciekawego wypoczynku dla dzieci bądź dla dorosłych nie należy do trudnych zadań. Pomogą nam pod tym kątem między innymi nowoczesne biura podróży, które mają bardzo szeroką ofertę. Z pewnością każdy odszuka dla siebie właściwe propozycje, kierując się atrakcyjnym regionem wypoczynku bądź tematyką konkretnego wyjazdu. Uwagę warto zwrócić na propozycje dedykowane dla turystów w określonej grupie wiekowej.

Kraje, gdzie warto pojechać na urlop

Gdzie się wybrać w czasie wakacji – to problem wielu ludzi zaczynających planować wyjazd na urlop. Te dwa tygodnie, jakie wszystkim pracownikom się należą, powinno się wykorzystać na porządny wypoczynek. Przez to można nabrać energii i siły na następne miesiące, pełne pracy i codziennych obowiązków. Jeżeli tylko będzie się miało takie możliwości, to najkorzystniej wyjechać gdzieś daleko, wyłączyć telefon i laptop i w czasie wyjazdu zajmować się tylko wypoczywaniem.

W jaki sposób skutecznie przygotować się do wyjazdu na stok?

Pomimo, że za oknem trwa w najlepsze polska złota jesień, to już dzisiaj warto pomyśleć o zimowej eskapadzie w góry na narty. Należyte przyszykowanie się do zimowego szaleństwa na stoku stanowi podwalinę udanego i bezpiecznego szusowania.
Przede wszystkim należy pamiętać, że jazda na nartach, to nie tylko przyjemne spędzanie wolnego czasu, ale również gigantyczny wysiłek fizyczny.

Polskie Tatry – nie tylko spacery po górach

Tatry to bardzo chętnie wybierany przez wczasowiczów z Polski i ze świata cel letnich podróży. Nie dziwota, przecież nasze góry są słynne z zapierających dech w piersiach pejzażów, czarującego klimatu oraz smakowitej tradycyjnej kuchni. Zakopane i inne miejscowości na Podhalu wydają się wiec fantastycznym kierunkiem dla zwolenników długich pieszych wędrówek i oddechu wśród góralskich gospodarzy. Mało osób wie, że w Zakopanem jest sporo innych wartych uwagi miejsc, które wybornie nadają się dla seniorów i niezrzekający na dolegliwości, niemających ochoty na forsowne marsze po skalistych szlakach. Zakopane ma bowiem wiele kąpieli termalnych.

Wycieczka piesza dokładnie określonymi trasami turystycznymi w paśmie Ślęży to wyśmienity pomysł na ruch poza domem.

Nie ma nic atrakcyjniejszego niż czynne spędzanie wolnego czasu. Wycieczka rowerowa w paśmie Góry Ślęży to interesujące pogodzenie ruchu i relaksu. Masyw Ślęży to zbudowana z kamienia granitowego grupa wyniesień, znajdująca się niecałe 40 km na południowy-zachód od Wrocławia.

Wymarzone wakacje w górach, odpoczywaj w spa w górach

Prawie każdy człowiek czeka na odpoczynek z utęsknieniem. Dobrze jest się do owego odpoczynku przygotować, wynajmując miejsce warte uwagi. Nie trzeba wybywać gdzieś daleko, by odnaleźć piękne miejsca i znakomicie się bawić.
Warto w trakcie wypoczynku zatroszczyć się o ciało i ducha.

Sprawdzamy oferty – gdzie możemy zatrzymać się przebywając w Bieszczadach?

Wędrowcy z całego kraju zjeżdżają się w obszary Bieszczadów przez cały rok. W zimie możemy jeździć na nartach, w okresie letnim częściej zdobywa się szczyty krążąc szlakami turystycznymi. Przeważnie spędza się tam kilka albo kilkanaście dni, wobec tego warto zaznajomić się z ofertą pensjonatów, w których będziemy mogli się zatrzymać.

Zbliża się Wielkanoc – cudowne oraz rodzinne święto, gdy zasiądziemy do stołu z bliskimi i wspólnie spędzimy trochę czasu

Święta Wielkiej Nocy w Polsce zazwyczaj są kojarzone z czasem spędzonym z najbliższymi w przemiłej i domowej atmosferze. Siedzimy razem przy jednym stole, dyskutujemy, śmiejemy się.

Bezkres połonin nad Soliną

Bieszczady. Bezkres połonin, wachlarz wielu kultur, bieszczadzka muzyka i przede wszystkim bieszczadzkie oszałamiające piękno. Chociaż najczęstszym skojarzeniem z rodzimymi górami są z zasady ostre wierzchołki Tatr, Bieszczady coraz śmielej cieszą się ogromnym powodzeniem.

Aktywne wykorzystywanie wolnych chwil zimą

Zima jest czasem, w którym wielu osobom odechciewa się aktywności. Bierze się to przede wszystkim z obecnych wówczas niskich temperatur i braku słońca, przez który nastrój wielu ludzi ulega pogorszeniu. Poza tym jednak również w tym okresie warto wybierać ruch, ponieważ ciało tego potrzebuje. Obecnie coraz większa liczba osób zdaje sobie z tego sprawę, decydując się na uprawianie zimowych dyscyplin sportowych czy chociażby zimowe spacery.

Buty górskie powinny być bardzo wygodne

Nawet najlepsza podróż w góry nie będzie dawała nam przyjemności, kiedy będziemy używali niewłaściwe buty. Jeżeli będziemy czuli każdą skałkę oraz co jakiś czas będziemy zmuszeni zwracać znaczną uwagę na to, żeby nie skręcić nogi.