turystyka

W zimie do Hiszpanii

wakacje w Hiszpanii
Autor: Jose A.
Źródło: http://www.flickr.com
Zima nadchodzi dużymi krokami, zatem aby odpocząć nieco od surowych mrozów, warto pojechać na przykład do Hiszpanii. Każdy urlop należy zawsze planować z pewnym wyprzedzeniem albo przygotować się od początku na oferty last minute zaufanych biur podróży.

Tags: biuro podróży, krajobrazy, noclegi, turystyka, urlop

Gdzie wskazane jest wypoczywanie w weekend majowy?

wypoczynek, urlop
Autor: Polska Zielona Sieć
Źródło: http://www.flickr.com
Zbliża się weekend majowy, zatem mnogość osób zastanawia się gdzie pożądane byłoby spędzić wolne dni. Niewątpliwie z niecierpliwością oczekujemy długiego majowego weekendu i ślicznej wiosennej pogody. Majówka to idealny okres na to, aby odpocząć od pracy i zwyczajności, wskutek tego należałoby wyjechać w jakieś ciekawe miejsce, przykładowo w góry czy nad morze.

Tags: Majówka, turystyka, wyjazd

Aby goście mieli pozytywne wrażenia z pobytu w pensjonacie

szlafroki
Autor: nerissa's ring
Źródło: http://www.flickr.com
Dobre położenie, nietrudny dojazd, fantastyczna kuchnia oraz zagwarantowanie gościom wielu atrakcji nie tylko w sezonie, to podstawa osiągnięcia sukcesu w branży hotelarskiej. Jeżeli cenimy sobie stały kontakt z ludźmi oraz posiadamy doświadczenie w pracy w turystyce, warto wziąć los w swoje ręce. Branża turystyczna w Polsce dynamicznie się rozwija i jeśli zadbamy o odpowiedni standard, goście ochoczo będą do nas zaglądać.

Tags: atmosfera, pensjonat, turystyka

W Gdańsku, Gdyni i Sopocie będzie co robić!

Kolagen na wakacjach
Autor: DER-MED
Źródło: DER-MED
Trójmiasto jest to unikalny kompleks 3 różnych organizmów miejskich scalonych unikalnym położeniem nad Zatoką Gdańską a także oddzielonych polodowcowymi wzgórzami morenowymi od resztki globu.

Tags: jod, turyści, turystyka

Zestawienia online na podstawie jakich wypromowane są tanie, a do tego wygodne domki

Morze w Jantarze
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Można wyszukać coraz więcej notowań online na podstawie jakich reklamowane są niedrogie, a jednocześnie komfortowe kwatery. Użytkownicy Internetu z chęcią przeglądają tego rodzaju listy, gdyż dzięki temu orientują się, jakie podejmować decyzje, jeżeli chodzi o podróżowanie. Branża turystyczna w Polsce znacznie się rozwinęła, a więc tak dużo alternatyw noclegowych da się znaleźć w dniu dzisiejszym.

Tags: Branża turystyczna, ceny, Domki, kwatery, turystyka

Marzysz o egzotycznych oraz ciepłych wakacjach? Wybierz się na Mauritius i ciesz się urodą tego regionu świata

Mauritius
Autor: Rega Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Większość ludzi niecierpliwie oczekuje wakacji i czasu, kiedy będzie można wyjechać w piękne miejsce oraz wypocząć od codziennych zmartwień i nerwów. Trzeba dołożyć starań, aby wybrać piękny i oryginalny zakątek, który pozwoli nie tylko odpocząć, lecz także skosztować wyjątkowych atrakcji i poznać całkiem inną kulturę. W ostatnich latach Polacy zainteresowali się dalszymi wyjazdami i coraz chętniej decydują się na wycieczki egzotyczne. Dzisiaj wyjazd w egzotyczne zakątki świata nie stanowi najmniejszego problemu i jeśli chcemy zobaczyć Meksyk, Tajlandię czy Mauritius, trzeba tylko zgromadzić wymagane fundusze.

Tags: krajobraz, turystyka, wyjazd

Jakie korzyści zapewnia jazda na rowerze? Czemu powinniśmy korzystać z tej formy spędzania czasu wolnego?

wycieczka rowerowa
Autor: Keoni Cabral
Źródło: http://www.flickr.com
Jazda na rowerze jest bardzo ciekawym sposobem spędzania wolnego czasu oraz jedną z bardziej ciekawych metod na polepszenie kondycji i stanu zdrowia. O tym, iż tego rodzaju forma wysiłku fizycznego cieszy się w Polsce coraz większą popularnością, świadczy na pewno coraz większa ilość miejskich wypożyczalni a także ścieżek rowerowych.

Tags: rower, sprzęt, strój, turystyka

Podróże do Turcji

Tunezja
Autor: Marcin Grabski
Źródło: http://www.flickr.com
Tunezja to kraj, który jest wśród Polaków niezwykle znany. Przede wszystkim dlatego, że urlop w Tunezji należą do tańszych z alternatyw zagranicznych podróży. Wakacje Tunezja to znakomity pomysł na wyjazd. Pomimo niewielkiej odległości od Polski posiada atrakcyjną, egzotyczną dla nas kulturę i tradycje. Poza tym w Tunezji można liczyć na śliczną pogodę i ładne plaże. Aby zwiedzić Tunezję trzeba się trochę oddalić od turystycznych kurortów.

Tags: hotel, nurkowanie, turystyka

Polskie winnice okazują się być znacznie częściej oglądane

winogrona
Autor: Valerie Hinojosa
Źródło: http://www.flickr.com
Czy wiemy na czym odbywa się enoturystyka?

Zazwyczaj turystyka skojarzy nam się ze zwiedzaniem kolejnych miejsc, podziwianiem zabytków, odpoczywaniem w sposób aktywny, a to wszystko po to, aby móc cieszyć się niesamowitymi propozycjami jakie ma nasz kraj, albo inne znane nam państwa. Lecz czy wiemy enoturystyką (pozostałe informacje)? Będzie to stosunkowo nowa turystyka, a polega ona na zwiedzaniu winnic, przypatrywaniu się ich robocie, a także późniejszym próbom jej wyników, w postaci wytwarzanych win. Taka turystyka powoduje, że stajemy się prawdziwymi koneserami tych win, potrafimy zaznaczyć, które odpowiednie będzie do jakiej potrawy, a co więcej łatwiej będzie nam powiedzieć, które bardziej nam odpowiada. Jedynie w ten sposób mamy szansę się dowiedzieć, jak będzie wytwarzane wino i dlaczego tak bardzo różnią się one w smaku między sobą.

Tags: aromat, degustacja, turystyka, wino

Każdy z nas zasłużył na fajne wakacje. Na szczęście obecnie to łatwiejsze niż kiedykolwiek. Jest faktycznie wiele korzystnych ofert

egipt
Autor: Pavlo Hryhorash
Źródło: http://www.flickr.com
Każdego roku mamy przerwę od wszystkiego, nie tylko od pracy, lecz od dotychczasowego życia, gdzie zaplanowany albo niezaplanowany jest każdy aspekt życia. To czas, w którym można sobie pozwolić na wycieczkę w nieznane, okres, gdy możemy odpocząć, naładować swoje baterie na kolejne życiowe wyzwania. Taki okres jest znany każdemu z nas, to okres wakacyjny. Jakże wyptarujemy je z niecierpliwością, jak wiele w zamian dostajemy. Czy masz już zaplanowane przyszłe wakacje? Czy wolisz jeździć blisko, po Polsce czy może wolisz zagraniczne wyjazdy?

Tags: podróż, praca, turystyka