turystyka

W zimie do Hiszpanii

wakacje w Hiszpanii
Autor: Jose A.
Źródło: http://www.flickr.com
Zima nadchodzi wielkimi krokami, dlatego też aby odpocząć trochę od silnych mrozów, warto wybrać się dla przykładu do Hiszpanii. Każdy urlop dobrze jest zawsze planować z określonym wyprzedzeniem albo przygotować się od razu na oferty last minute zaufanych biur podróży.

Tags: biuro podróży, krajobrazy, noclegi, turystyka, urlop

Gdzie wskazane jest wypoczywanie w weekend majowy?

wypoczynek, urlop
Autor: Polska Zielona Sieć
Źródło: http://www.flickr.com
Zbliża się weekend majowy, w związku z tym dużo ludzi zastanawia się gdzie powinno się spędzić wolne dni. Naturalnie z niecierpliwością oczekujemy długiego majowego weekendu i pięknej wiosennej pogody. Majówka to idealny okres na to, żeby odpocząć od pracy i zwyczajności, wobec tego należałoby wyjechać w jakieś fascynujące miejsce, na przykład w góry bądź nad morze.

Tags: Majówka, turystyka, wyjazd

Aby goście mieli pozytywne wrażenia z pobytu w pensjonacie

szlafroki
Autor: nerissa's ring
Źródło: http://www.flickr.com
Wspaniałe usytuowanie, łatwy dojazd, apetyczna kuchnia oraz zagwarantowanie turystom wielu atrakcji nie tylko w sezonie, to klucz do osiągnięcia sukcesu w branży turystycznej. Jeżeli cenimy sobie stały kontakt z ludźmi oraz pracowaliśmy wcześniej w turystyce, powinniśmy zmierzyć się z wyzwaniem. Branża noclegowa w Polsce wciąż się rozwija i jeżeli zadbamy o odpowiedni standard, goście chętnie będą nas odwiedzać.

Tags: atmosfera, pensjonat, turystyka

W Gdańsku, Gdyni i Sopocie będzie co robić!

Kolagen na wakacjach
Autor: DER-MED
Źródło: DER-MED
Trójmiasto jest to unikalny kompleks 3 różnych organizmów miejskich scalonych unikalnym położeniem nad Zatoką Gdańską a także oddzielonych polodowcowymi wzgórzami morenowymi od resztki globu.

Tags: jod, turyści, turystyka

Zestawienia online na podstawie jakich wypromowane są tanie, a do tego wygodne domki

Morze w Jantarze
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Da się znaleźć znacznie więcej rankingów online na bazie jakich promowane są tańsze, a równocześnie komfortowe noclegi. Użytkownicy Internetu z chęcią oglądają tego rodzaju notowania, bo dzięki temu wiedzą, jakie podjąć postanowienia, jeżeli chodzi o podróżowanie. Branża turystyczna w Polsce znacznie się rozwinęła, dlatego tak sporo opcji noclegowych można wyszukać w tym czasie.

Tags: Branża turystyczna, ceny, Domki, kwatery, turystyka

Marzysz o egzotycznych oraz ciepłych wakacjach? Wybierz się na Mauritius i ciesz się urodą tego regionu świata

Mauritius
Autor: Rega Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Większość ludzi niecierpliwie oczekuje wakacji i czasu, kiedy będzie można wyjechać w piękne miejsce oraz wypocząć od codziennych zmartwień i nerwów. Trzeba dołożyć starań, aby wybrać piękny i oryginalny zakątek, który pozwoli nie tylko odpocząć, lecz także skosztować wyjątkowych atrakcji i poznać całkiem inną kulturę. W ostatnich latach Polacy zainteresowali się dalszymi wyjazdami i coraz chętniej decydują się na wycieczki egzotyczne. Dzisiaj wyjazd w egzotyczne zakątki świata nie stanowi najmniejszego problemu i jeśli chcemy zobaczyć Meksyk, Tajlandię czy Mauritius, trzeba tylko zgromadzić wymagane fundusze.

Tags: krajobraz, turystyka, wyjazd

Jakie korzyści zapewnia jazda na rowerze? Czemu powinniśmy korzystać z tej formy spędzania czasu wolnego?

wycieczka rowerowa
Autor: Keoni Cabral
Źródło: http://www.flickr.com
Jazda rowerem jest bardzo ciekawym sposobem spędzania czasu wolnego oraz jedną z bardziej ciekawych metod na poprawienie kondycji i stanu zdrowia. O tym, iż tego rodzaju forma wysiłku fizycznego cieszy się w naszym kraju coraz większym powodzeniem, świadczyć może coraz większa liczba wypożyczalni miejskich i ścieżek rowerowych.

Tags: rower, sprzęt, strój, turystyka

Podróże do Turcji

Tunezja
Autor: Marcin Grabski
Źródło: http://www.flickr.com
Tunezja to kraj, który jest wśród Polaków niezwykle znany. Przede wszystkim dlatego, że urlop w Tunezji należą do tańszych z alternatyw zagranicznych podróży. Wakacje Tunezja to znakomity pomysł na wyjazd. Pomimo niewielkiej odległości od Polski posiada atrakcyjną, egzotyczną dla nas kulturę i tradycje. Poza tym w Tunezji można liczyć na śliczną pogodę i ładne plaże. Aby zwiedzić Tunezję trzeba się trochę oddalić od turystycznych kurortów.

Tags: hotel, nurkowanie, turystyka

Polskie winnice okazują się być znacznie częściej oglądane

winogrona
Autor: Valerie Hinojosa
Źródło: http://www.flickr.com
Czy wiemy na czym polega enoturystyka?

Najczęściej turystyka skojarzy nam się z oglądaniem kolejnych miejsc, podziwianiem zabytków, wypoczywaniem w sposób ciekawy, a to wszystko po to, aby mieć szansę radować się nieprawdopodobnymi propozycjami jakie posiada nasz kraj, lub inne znane nam państwa. Lecz czy wiemy na czym polega enoturystyka? Okazuje się być to stosunkowo młoda dziedzina, a polega ona na zwiedzaniu winnic, przyglądaniu się ich robocie, a też dalszym próbom jej możliwości, w formie wytwarzanych win. Taka turystyka sprawia, że robimy się prawdziwymi koneserami tych win, potrafimy zaznaczyć, które lepsze będzie do jakiej potrawy, a co więcej łatwiej będzie nam określić, które mocniej nam odpowiada. Jedynie w ten sposób mamy szansę się dowiedzieć, jak jest wytwarzane wino i dlaczego tak mocno różnią się one w smaku między sobą.

Tags: aromat, degustacja, turystyka, wino

Każdy z nas zasłużył na fajne wakacje. Na szczęście obecnie to łatwiejsze niż kiedykolwiek. Jest faktycznie wiele korzystnych ofert

egipt
Autor: Pavlo Hryhorash
Źródło: http://www.flickr.com
Co roku mamy przerwę od codziennego życia, nie tylko od pracy, lecz od dotychczasowego życia, w którym zaplanowany albo niezaplanowany jest każdy aspekt życia. To czas, jak można sobie pozwolić na wypad w nieznane, czas, w którym możemy odpocząć, naładować swoje baterie na kolejne życiowe wyzwania. Taki okres jest znany każdemu z nas, to okres wakacyjny. Jakże czekamy na nie z niecierpliwością, jak wiele w zamian dostajemy. Czy masz już zaplanowane kolejne wakacje? Czy wolisz jeździć blisko, po Polsce czy może piszesz się zagraniczne wypady?

Tags: podróż, praca, turystyka