góry

Szukasz ciekawego miejsca na wczasy? Wybierz się w nasze góry!

Nóż militarny sog
Autor: SOG
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli nie byłeś w tym roku jeszcze nigdzie na wakacjach, z pewnością nadszedł odpowiedni czas, żeby coś zaplanować. Praktycznie każdy z nas bowiem potrzebuje przynajmniej od czasu do czasu odpoczynku.

Tags: góry, hotele, sieci, Spacer, szklarska poręba

Pieniny jako idealne miejsce dla tych turystów, którzy w lecie lubią odpoczywać w górach

noclegi w pieninach
Autor: Alexandru Panoiu
Źródło: http://www.flickr.com
Miłośnicy gór, jak również wysokogórskich wypraw nie wyobrażają sobie wakacji bez wycieczki na południe Polski. Tatry lub Sudety to prawdopodobnie najpopularniejsze kierunki, lecz przygotowując urlopowe plany warto brać pod uwagę również i pozostałe regiony.

Tags: budynki, dom, góry, szlak

Jakiego rodzaju sprzęt należy zabrać na wyprawę w góry

buty do wspinaczki górskiej
Autor: Wawel Service
Źródło: Wawel Service
Wykorzystywanie wolnego czasu na łonie natury to wciąż cieszący się dużą popularnością pomysł na wakacje lub też parę dni wolnego. Sporą pochwalić mogą się nasze rodzime góry, od tych najbardziej obleganych a więc Tatr, po Karkonosze, Beskidy bądź też Bieszczady

Tags: deszcz, góry, obuwie, plan, wakacje

Podczas szukania hotelu należy weryfikować rankingi osiągalne w sieci

resturacja
Autor: César
Źródło: http://www.flickr.com
W obecnych czasach ludzie spędzają niezmiernie dużo czasu na pracy i przeznaczają się karierze. Z tego względu każda nadarzająca się okazja jest użytkowana na relaks i przyciągające spędzenie czasu z najbliższymi.

Tags: góry, miasto, podróże

Produkty priorytetowe pod kątem wypraw w wyższe partie gór

koc
Autor: La Millou
Źródło: La Millou
Jeśli ktoś co jakiś czas decyduje się na wyprawę w góry, z pewnością jest świadomy, jak ważne jest zapakowanie wszystkich potrzebnych rzeczy. To właśnie od tej kwestii jest zależne nasze bezpieczeństwo, dlatego zawsze trzeba upewnić się, że zabraliśmy je ze sobą. Warto także pamiętać o tym, aby zdecydować się na zakup jak najlepszego sprzętu, który będzie wyróżniał się najwyższą jakością.

Tags: góry, sprzęt, treking

Przeglądamy oferty - gdzie można zatrzymać się przebywając w Bieszczadach?

pensjonat w górach
Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
Wędrowcy z całej Polski zjeżdżają się w obszary Bieszczadów przez cały rok. Zimą da się jeździć na nartach, w okresie letnim częściej zdobywa się szczyty górskie wędrując szlakami turystycznymi. Zazwyczaj spędza się tam kilka względnie kilkanaście dni, skutkiem tego warto zapoznać się z ofertą pensjonatów, w których będziemy mogli się zatrzymać.

Tags: apartament, basen, góry, lokalizacja, narty, SPA

Bezkres połonin nad Soliną

Polonina Wetlinska
Autor: Przemyslaw Kozuch
Źródło: http://www.flickr.com
Bieszczady. Bezkres połonin, mozaika wielu kultur, bieszczadzka muzyka i przede wszystkim bieszczadzkie bajkowe piękno. Chociaż najczęstszym skojarzeniem z polskimi górami są z zasady wysokie wierzchołki Tatr, Bieszczady obecnie zyskują coraz więcej miłośników.

Tags: Bieszczady, domki letniskowe, góry

Wycieczka piesza dokładnie określonymi trasami turystycznymi w paśmie Ślęży to wyśmienity pomysł na ruch poza domem.

góry
Autor: TraumTeufel666
Źródło: http://www.flickr.com
Nie ma nic przyjemniejszego niż aktywne spędzanie wolnego czasu. Wycieczka rowerowa w paśmie Góry Ślęży to fantastyczne połączenie aktywności i rekreacji. Masyw Ślęży to składająca się z kamienia granitowego grupa wyniesień, położona niecałe 40 km na południowy-zachód od Stolicy Dolnego Śląska.

Tags: góry, rezerwat, rower

Aktywne wykorzystywanie wolnych chwil zimą

Zakopane
Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
Zima to czas, w którym wielu osobom odechciewa się aktywności. Wynika to w pierwszej kolejności z obecnych w tym czasie niskich temperatur i niedoboru słońca, przez który samopoczucie wielu osób ulega pogorszeniu. Z drugiej strony jednak także w tym okresie dobrze jest podejmować ruch, bowiem organizm tego potrzebuje. Aktualnie coraz więcej osób ma tę świadomość, decydując się na uprawianie sportów zimowych czy na przykład zimowe spacery.

Tags: Aktywny, gastronomia, góry, kurort

Kraje, gdzie warto pojechać na urlop

wakacje
Autor: Jon Bunting
Źródło: http://www.flickr.com
Gdzie się wybrać w czasie wakacji - to problem wielu ludzi zaczynających planować urlopowy wyjazd. Te dwa tygodnie, jakie wszystkim pracownikom się należą, powinno się wykorzystać na porządny wypoczynek. Dzięki temu można nabrać sił i energii na następne miesiące, pełne pracy i codziennych obowiązków. Jeżeli tylko się ma takie możliwości, to najkorzystniej wyjechać gdzieś dalej, wyłączyć komputer i telefon i podczas wyjazdu zajmować się tylko odpoczynkiem.

Tags: egzotyka, góry, morze, turysta, wakacje