góry

Polskie Tatry – nie tylko spacery po górach

Autor: www.nartyslowacja.pl
Podhale to popularny wśród gości z Polski i ze świata kierunek wakacyjnych wojaży. Nie dziwota, bowiem Tatry są znane z wyjątkowych krajobrazów, magicznego klimatu oraz pysznej góralskiej kuchni. Zakopane i inne miejsca na Podhalu wydają się zatem fantastycznym celem dla zwolenników długich pieszych wędrówek i oddechu wśród góralskich gospodarzy. Mało turystów wie, że w stolicy naszych Tatr istnieje wiele innych wartych uwagi miejsc, które wybornie nadają się dla staruszków i cierpiących na schorzenia, niemających sił na forsowne marsze po tatrzańskich szlakach. Zakopane ma bowiem mnóstwo kąpieli termalnych.

Tags: białka, góry, kąpiele, kierunek, miejsca, miejscowości, terapia

Godne zainteresowania oferty noclegów dla turystów o konkretnych oczekiwaniach

góry
Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
W obecnych czasach zorganizowanie interesującego wyjazdu dla dzieci bądź dla dorosłych nie należy do trudnych zadań. Pomogą nam w tym zakresie między innymi wyspecjalizowane biura podróży, które posiadają bardzo szeroką ofertę. Bez wątpienia każdy odnajdzie dla siebie ciekawe propozycje, kierując się konkretnym rejonem wypoczynku czy tematyką wybranego wyjazdu. Na uwagę zasługują także oferty dedykowane dla turystów w orientacyjnie ustalonej grupie wiekowej.

Tags: góry, morze, turysta

Doceń rodzinne wczasy w górskim krajobrazie

boże narodzenie w górach z dziećmi
Autor: U.S. Army RDECOM
Źródło: http://www.flickr.com
Boże Narodzenie to bardzo ważny okres w ciągu roku, także dla osób niereligijnych. Jest to w końcu moment, kiedy nasza rodzina spotyka się razem na wspólnej wieczerzy, śpiewając kolędy.

Tags: góry, nocleg, pomysł, wczasy, wycieczki

Parę przydatnych informacji dla osób, które planują jakąś wycieczkę w góry.

czas
góry są piękne, lecz równocześnie groźne i nieprzewidywalne. Nawet do jednodniowej wycieczki trzeba się odpowiednio przygotować, a tym bardziej jak planuje się jakieś poważniejsze wyprawy.

Tags: góry, szlaki, Wyposażenie, wyprawy

Jak można aktualnie zarezerwować właściwy nocleg bez ruszania się z domu?

Domek na wsi
Autor: _TC Photography_
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy zbliża się czas wakacyjny wiele osób zaczyna planować swoj następne wczasy. W jakie miejsce tutaj pojechać w tym roku? Niemało ludzi preferuje wyjazdy w góry, cząstka natomiast nad morze.

Tags: czas, góry, plan

Podróżowanie jest rewelacyjnie i wcale nie jest takie ciężkie czy drogie - tak twierdzą wszyscy ludzie, którzy regularnie tak robią

sanatorium
Autor: Łukasz Miśkiewicz
Źródło: http://www.flickr.com
Jest stosunkowo spore grono rodaków, którzy chcieliby wyjeżdżać, ale stale coś staje im na drodze - brak pieniędzy, zdrowie lub brak urlopu.

Tags: góry, Karkonosze, nocleg, okres, rzeczy

Wyglądaj dobrze szczególnie zimą

Dieta dla zdrowych oczu
Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Jeżeli uwielbiamy się najlepiej prezentować, mamy łatwiejsze zadanie w lecie. W zimie toporne buty i grube ubrania skutecznie utrudniają to zadanie. Trzeba się więc głęboko zastanowić nad wyborem odpowiednich ubrań oraz butów.

Tags: góry, lasy, okres

Buty górskie powinny być bardzo wygodne

na kajakach w Ciechocinku
Autor: Polska Zielona Sieć
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet najlepsza wycieczka w góry nie będzie dawała nam radości, jeśli będziemy mieli złe buty. Jeśli będziemy czuć każdą skałkę oraz co jakiś czas będziemy musieli poświęcać sporą uwagę do tego, aby nie skręcić kostki.

Tags: buty, góry, Spacer, wycieczka

Atrakcje Szklarskiej Poręby

śpiwory dla dzieci
Źródło: http://iltex.pl/
W sąsiedztwie Szklarskiej Poręby wydobywano onegdaj pegmatyty, szukano złota oraz ametystów. Jedną z pozostałości po tej przeszłości jest Czerwona Jama - duża na 4 metry pieczara, jaka powstała przy wydobyciu pegmatytów.

Tags: czas, góry, hotel, krajobrazy, Rzym

Zbliża się Wielkanoc - cudowne oraz rodzinne święto, gdy zasiądziemy do stołu z bliskimi i wspólnie spędzimy trochę czasu

wielkanoc w górach
Święta Wielkiej Nocy w w kraju nad Wisłą zazwyczaj bywają kojarzone z czasem spędzonym z najbliższymi w przemiłej oraz rodzinnej atmosferze. Zasiadamy razem przy jednym stole, rozmawiamy, radujemy się.

Tags: dom, góry, hotel, lasy, rodzina