góry

Polskie Tatry – nie tylko spacery po górach

Autor: www.nartyslowacja.pl
Podhale to popularny wśród gości z Polski i ze świata kierunek wakacyjnych wojaży. Nie dziwota, bowiem Tatry są znane z wyjątkowych krajobrazów, magicznego klimatu oraz pysznej góralskiej kuchni. Zakopane i inne miejsca na Podhalu wydają się zatem fantastycznym celem dla zwolenników długich pieszych wędrówek i oddechu wśród góralskich gospodarzy. Mało turystów wie, że w stolicy naszych Tatr istnieje wiele innych wartych uwagi miejsc, które wybornie nadają się dla staruszków i cierpiących na schorzenia, niemających sił na forsowne marsze po tatrzańskich szlakach. Zakopane ma bowiem mnóstwo kąpieli termalnych.

Tags: białka, góry, kąpiele, kierunek, miejsca, miejscowości, terapia

Godne zainteresowania oferty noclegów dla turystów o konkretnych oczekiwaniach

góry
Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
W dobie naszych czasów zorganizowanie atrakcyjnego wypoczynku dla dzieci bądź dla dorosłych nie należy do trudnych zadań. Pomogą nam w tym chociażby profesjonalne biura podróży, które mają bardzo szeroką ofertę. Na pewno każdy odszuka dla siebie ciekawe propozycje, kierując się atrakcyjnym rejonem wypoczynku bądź tematyką konkretnego wyjazdu. Uwagę warto zwrócić na oferty dedykowane dla turystów w określonej grupie wiekowej.

Tags: góry, morze, turysta

Doceń rodzinne wczasy w górskim krajobrazie

boże narodzenie w górach z dziećmi
Autor: U.S. Army RDECOM
Źródło: http://www.flickr.com
Boże Narodzenie to bardzo ważny okres w ciągu roku, także dla osób niereligijnych. Jest to w końcu moment, kiedy nasza rodzina spotyka się razem na wspólnej wieczerzy, śpiewając kolędy.

Tags: góry, nocleg, pomysł, wczasy, wycieczki

Parę przydatnych informacji dla osób, które planują jakąś wycieczkę w góry.

czas
góry są piękne, lecz równocześnie groźne i nieprzewidywalne. Nawet do jednodniowej wycieczki trzeba się odpowiednio przygotować, a tym bardziej jak planuje się jakieś poważniejsze wyprawy.

Tags: góry, szlaki, Wyposażenie, wyprawy

Jak można aktualnie zarezerwować właściwy nocleg bez ruszania się z domu?

Domek na wsi
Autor: _TC Photography_
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy zbliża się czas wakacyjny niemało osób zaczyna rozplanowywać swoj następne wakacje. W jakie miejsce tutaj wyjechać tym razem? Niemało ludzi preferuje wyjazdy w góry, część z kolei nad morze.

Tags: czas, góry, plan

Podróżowanie jest rewelacyjnie i wcale nie jest takie ciężkie czy drogie - tak twierdzą wszyscy ludzie, którzy regularnie tak robią

sanatorium
Autor: Łukasz Miśkiewicz
Źródło: http://www.flickr.com
Jest stosunkowo spore grono rodaków, którzy chcieliby wyjeżdżać, ale stale coś staje im na drodze - brak pieniędzy, zdrowie lub brak urlopu.

Tags: góry, Karkonosze, nocleg, okres, rzeczy

Wyglądaj dobrze szczególnie zimą

Dieta dla zdrowych oczu
Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Jeżeli uwielbiamy się najlepiej prezentować, mamy łatwiejsze zadanie w lecie. W zimie toporne buty i grube ubrania skutecznie utrudniają to zadanie. Trzeba się więc głęboko zastanowić nad wyborem odpowiednich ubrań oraz butów.

Tags: góry, lasy, okres

Buty górskie powinny być bardzo wygodne

na kajakach w Ciechocinku
Autor: Polska Zielona Sieć
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet najwspanialsza wyprawa w góry nie będzie dawała nam radości, jeśli będziemy używali nieodpowiednie buty. Jeśli będziemy czuli każdą skałkę i co jakiś czas będziemy musieli przykładać ogromną uwagę do tego, aby nie skręcić kostki.

Tags: buty, góry, Spacer, wycieczka

Atrakcje Szklarskiej Poręby

śpiwory dla dzieci
Źródło: http://iltex.pl/
W okolicach Szklarskiej Poręby wydobywano niegdyś pegmatyty, poszukiwano złota oraz ametystów. Pewną z pozostałości po owej historii jest tzw. Czerwona Jama - wysoka na 4 metry pieczara, która powstała przy wydobyciu pegmatytów.

Tags: czas, góry, hotel, krajobrazy, Rzym

Zbliża się Wielkanoc - cudowne oraz rodzinne święto, gdy zasiądziemy do stołu z bliskimi i wspólnie spędzimy trochę czasu

wielkanoc w górach
Święta Wielkanocne w w kraju nad Wisłą z reguły są kojarzone z czasem spędzonym z najbliższymi w miłej oraz domowej atmosferze. Siedzimy wszyscy przy jednym stole, dyskutujemy, radujemy się.

Tags: dom, góry, hotel, lasy, rodzina