plaża

Gdzie można wypocząć? Nasze wybrzeże jest rewelacyjne!

domek
Autor: Jason Taellious
Źródło: http://www.flickr.com
Wyjazd nad Bałtyk to bez żadnych wątpliwości ulubiony sposób na spędzanie letniego urlopu przez większość polskich rodzin. Chociaż Bałtyk zaliczany jest do mórz chłodnych, jednak plaże nad nim położone są bez wątpienia najbardziej malownicze. Z tego powodu już tuż po rozpoczęciu nowego roku - w styczniu – znaczna część osób czyta oferty noclegowe i w czerwcu tanie domki nad morzem są już od dłuższego czasu zarezerwowane.

Tags: morze, ośrodki agroturystyczne, plaża

Dlaczego nadmorskie kurorty dokładają starań, żeby zachęcić turystów poza okresem wakacji.

morze bałtyckie
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Bałtyk dużej ilości ludzi kojarzy się z wypoczynkiem w lecie na piaszczystych plażach. I rzeczywiście w okresie od czerwca do sierpnia na wybrzeże przybywają tysiące wczasowiczów. Są ludzie, którzy nawet sobie nie wyobrażają innych wakacji, niż w jednym z nadmorskich kurortów, nie wybierając wypoczynku w innych krajach i wybierając właśnie to, co te kurorty proponują.

Tags: kurort, pensjonat, plaża, sezon, wypoczynek

Dokąd na zasłużony wypoczynek?

Białystok nocą
Autor: Cezary Borysiuk
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnim czasie dostrzec można prawdziwy boom na Tajlandię, jaka właśnie o tej porze roku przeżywa najogromniejsze oblężenie. Przed wyjazdem do hałaśliwego Bangkoku jak też na rajskie plaże sprawdźcie, jak zaplanować wczasy, aby nie przepłacić.


Podczas, kiedy ogarnięta zimnem Europa zimuje, Tajlandia kwitnie w pełnym słońcu.

Tags: okres, plaża, pogoda, SPA, urlop

Sposoby na spędzanie wakacji z dziećmi w Trójmieście

Trójmiasto
Autor: kishjar?
Źródło: http://www.flickr.com
Często zdaje nam się, że wypad z dziećmi na wczasy to niezbyt dobry pomysł. Boimy się, że ciężko będzie znaleźć nam odpowiednie atrakcje dla naszych dzieci. A, kiedy wybierzemy się w odpowiednie miejsce, to takiego problemu nie będzie. Wystarczy spojrzeć atrakcje dla dzieci w Trójmieście to istna mieszanka zabaw dla maluchów, które są szalenie aktywne i dla tych, które uwielbiają spokojniejszy wypoczynek.

Tags: dzieci, plaża, Trójmiasto, urlop

Fantastyczne wczasy na Kubie - fascynująca propozycja biur podróży.

Kuba
Autor: Roderick Gray
Źródło: http://www.flickr.com
Słoneczna Kuba to prawdziwy raj na ziemi. Jest ona dużą atrakcja dla turystów, którzy ochoczo przyjeżdżają na Kubę na wakacje i wczasy. Kuba ma wiele do zaoferowania, mieszczą się tu liczne plaże, piękne błękitne morze i wiele atrakcji. Na Kubie nie brak stylowych kurortów, w jakich możemy się zatrzymać, zaś samą wycieczkę zdołamy zarezerwować za pomocą biura podróży.

Tags: hotelu, nocleg, noclegi, plaża, propozycje

Wakacje jak w raju - na jakie oferty wycieczek trzeba zwrócić uwagę?

Bali
Autor: Denver Vender
Źródło: http://www.flickr.com
Niezwykłe kontrasty oraz zabytki kultury powodują, że Indonezja jest niebywale atrakcyjnym celem podróży. To interesujący świat, na który składają się przepiękne plaże, potężne wulkany, zielone pola ryżowe, malutkie osady schowane w dżungli jak też ciepło nastawieni mieszkańcy. Stare, przekazywane z pokolenia na pokolenie obyczaje nadal mają największy wpływ na życie dzisiejszych Indonezyjczyków, jacy poprzez tańce, uroczystości jak też procesje czczą swe bóstwa oraz duchy.

Tags: kąpiele morskie, plaża, wyspa