plaża

Gdzie można wypocząć? Nasze wybrzeże jest rewelacyjne!

domek
Autor: Jason Taellious
Źródło: http://www.flickr.com
Wyjazd nad Bałtyk to bez żadnych wątpliwości ulubiony sposób na spędzanie letniego urlopu przez większość polskich rodzin. Chociaż Bałtyk zaliczany jest do mórz chłodnych, jednak plaże nad nim położone są bez wątpienia najbardziej malownicze. Z tego powodu już tuż po rozpoczęciu nowego roku - w styczniu – znaczna część osób czyta oferty noclegowe i w czerwcu tanie domki nad morzem są już od dłuższego czasu zarezerwowane.

Tags: morze, ośrodki agroturystyczne, plaża

Dlaczego nadmorskie kurorty dokładają starań, żeby zachęcić turystów poza okresem wakacji.

morze bałtyckie
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Morze Bałtyckie większości kojarzy się z letnim wakacyjnym odpoczynkiem na pełnych piasku plażach. I faktycznie w czasie od czerwca do sierpnia na wybrzeże przybywają tysiące wczasowiczów. Są osoby, które nie wyobrażają sobie nawet żadnych innych wakacji, niż w jednym z nadmorskich kurortów, rezygnując z wypoczynku w innych krajach i wybierając właśnie to, co proponują te kurorty.

Tags: kurort, pensjonat, plaża, sezon, wypoczynek

Dokąd na zasłużony wypoczynek?

Białystok nocą
Autor: Cezary Borysiuk
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnim czasie dostrzec można prawdziwy boom na Tajlandię, jaka właśnie o tej porze roku przeżywa najogromniejsze oblężenie. Przed wyjazdem do hałaśliwego Bangkoku jak też na rajskie plaże sprawdźcie, jak zaplanować wczasy, aby nie przepłacić.


Podczas, kiedy ogarnięta zimnem Europa zimuje, Tajlandia kwitnie w pełnym słońcu.

Tags: okres, plaża, pogoda, SPA, urlop

Sposoby na spędzanie wakacji z dziećmi w Trójmieście

Trójmiasto
Autor: kishjar?
Źródło: http://www.flickr.com
Często zdaje nam się, że wypad z dziećmi na wczasy to niezbyt dobry pomysł. Boimy się, że trudno będzie wyszukać odpowiednie atrakcje dla naszych dzieci. Jednak, gdy pojedziemy w odpowiednie miejsce, to tego rodzaju kłopotu nie będzie. Dajmy na to atrakcje dla dzieci w Trójmieście to istna mieszanina zabaw dla dzieci, które są bardzo aktywne i dla tych, które uwielbiają spokojniejsze spędzanie czasu.

Tags: dzieci, plaża, Trójmiasto, urlop

Fantastyczne wczasy na Kubie - fascynująca propozycja biur podróży.

Kuba
Autor: Roderick Gray
Źródło: http://www.flickr.com
Słoneczna Kuba to prawdziwy raj na ziemi. Jest ona dużą atrakcja dla turystów, którzy ochoczo przyjeżdżają na Kubę na wakacje i wczasy. Kuba ma wiele do zaoferowania, mieszczą się tu liczne plaże, piękne błękitne morze i wiele atrakcji. Na Kubie nie brak stylowych kurortów, w jakich możemy się zatrzymać, zaś samą wycieczkę zdołamy zarezerwować za pomocą biura podróży.

Tags: hotelu, nocleg, noclegi, plaża, propozycje

Wakacje jak w raju - na jakie oferty wycieczek trzeba zwrócić uwagę?

Bali
Autor: Denver Vender
Źródło: http://www.flickr.com
Niepospolite kontrasty oraz zabytki kultury sprawiają, że Indonezja jest niebywale atrakcyjnym celem podróży. To fascynujący świat, na który składają się śliczne plaże, wielkie wulkany, zielone pola ryżowe, malutkie osady ukryte w dżungli a także serdecznie nastawieni mieszkańcy. Wiekowe, przekazywane z pokolenia na pokolenie zwyczaje nadal mają największy wpływ na życie współczesnych Indonezyjczyków, którzy poprzez tańce, święta a także procesje czczą swe bóstwa i demony.

Tags: kąpiele morskie, plaża, wyspa