Bezkres połonin nad Soliną

Posted on: 11 stycznia 2023, by :
Bieszczady. Bezmiar połonin, mozaika wielu kultur, bieszczadzka muzyka i przede wszystkim bieszczadzkie imponujące piękno. Chociaż najczęstszym skojarzeniem z polskimi górami są na ogół ostre szczyty Tatr, Bieszczady współcześnie zyskują coraz więcej miłośników.

wodospad - Bieszczady

Autor: Pawel
Źródło: http://www.flickr.com
Góry te wspaniale nadają się na trekking dla początkujących wędrowców, przy czym mamy szansę tam poznać sporo godnych uwagi zakątków.

Zobacz ten odnośnik – to bez dwóch zdań świetna propozycja, która z całą pewnością bardzo Cię zaciekawi! Nie zwlekaj zatem i sprawdź już teraz!

Bieszczady są też znakomitym celem wakacji z rowerem górskim. Każdy turysta rowerowy bez trudu korzystać może z ogromnej ilości dróg asfaltowych, polnych czy ścieżek i stokówek.

Zwiedzając różne zakątki kraju stale próbujemy regionalnych przysmaków. Tutaj, połączenie wielu kultur dało kuchnię pyszną i zróżnicowaną. Niełatwo więc sobie wyobrazić pobyt bez hreczanyków czy zalewajki.

Szczególnie godne zainteresowania są miejscowości Solina, Polańczyk oraz Wetlina. To prawdziwe perełki tej części Polski. Wśród mijanych na ulicach osób, znajdziemy przede wszystkim turystów z plecakami, którzy zamiast gwarnych kurortów wybierają nastrojowe wieczory z gitarą przy ognisku. I mimo że domy wypoczynkowe przyciągają urlopowiczów wysokim standardem, coraz większa liczba Polaków wykupuje wczasy w domkach letniskowych. I nie ma w tym nic zaskakującego ponieważ Polańczyk domki posiadają dużo zalet. Mieszkać w nich może większa grupa osób, mają wysoki standard i są położone w malowniczych okolicach. Turyści mają w takich miejscach możliwość rozmaitych form wypoczynku, grillowania i wspólnego biesiadowania.

Powinniśmy już dziś rozpocząć poszukiwania sympatycznego miejsca noclegowego. Aby ułatwić sobie zadanie możemy wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę np.: domki Solina, a zobaczymy imponującą listę ofert, z których na pewno wybierzemy właściwą – (np. wśród ofert na stronie ).

Dobrze jest więc zapomnieć o przyzwyczajeniach, pełnych ludzi kurortach i zdecydować się na polskie góry. Tatry, Sudety – wszystkie góry robią wrażenie, lecz jednak tylko w Bieszczadach naładujemy akumulatory na długi czas. Niezapomniane krajobrazy, służący dobremu samopoczuciu klimat, jak również niezwykła atmosfera, to sposób na udany wypoczynek. Kto wie, może pokochamy ten wspaniały region kulturowy i powrócimy tu za rok?