Duża liczba ludzi kocha sport oraz spędza dużo czasu uprawiając jogging albo spacerując po lasach – potrzebują wówczas dobrego stroju

Posted on: 21 maja 2022, by :
Ci, którzy żyją aktywnie o każdej porze roku, wiedzą, jak istotne jest stosowne ciuchy. Nieważne czy biegamy jesienią w miejskim parku czy latem idziemy na beskidzkie szlaki – zawsze powinniśmy mieć ubraną odpowiednią do aury kurtkę.

relaks

Autor: Adidas
Źródło: Adidas
obsługa
I wcale nie chodzi o to, że na każdą porę roku musimy kupić inny zestaw ubrań. Boże broń! Jeżeli lubimy aktywnie spędzać czas na zewnątrz, to powinniśmy zainwestować nie tylko w dobre buty (które niestety będą różne, jeżeli biegamy i jeżeli wspinamy się po górach), ale również w stosowne okrycie wierzchnie. Idealnym rozwiązaniem są kurtki softshell. Od zwykłych kurtek odróżniają się tym, że są wiatro- i wodoodporne. Ale oddychają, co jest ich największym plusem. Wobec tego nie zgrzejemy się pod taką kurtką. Jak powszechnie wiadomo, gdy jesteśmy zgrzani, to łatwiej o przeziębienie, gdy nas zawieje.

Kurtki softshell są też rewelacyjne dla obieżyświatów. Nie ważne czy wybieramy się na wyjazd na daleką oraz wietrzną Islandię czy będziemy pływać łodzią po naszych Mazurach – takie ubranie jest idealnym planem. Tym bardziej, że zaoszczędzi nam miejsca w bagażu, gdyż pod taką kurtkę powinniśmy włożyć tylko termiczną bieliznę albo bawełniany T-shirt. To wystarczy.

Dzięki tej kurtce będziemy czuć się idealnie. Kurtka (zobacz kurtki puchowe) musi również być odpowiednio dopasowana. Nie powinna być zbyt ciasna, ponieważ na wypadek minusowych temperatur bez kłopotów musimy włożyć pod nią sweter.