Jarosławiec -super propozycja na udane wakacje nad Bałtykiem!

Posted on: 29 marca 2020, by :
Jarosławiec to wieś rybacka i rekreacyjno – wypoczynkowa mieszcząca się na Wybrzeżu Słowińskim i Przylądku Jarosławiec. Letnisko położone jest między dwoma słynnymi kurortami nadmorskimi: Darłowem i Ustką.

Plaża, morze

Autor: mmlolek
Źródło: http://www.flickr.com
W wyniku tego, iż Jarosławiec mieści się na kawałeczku lądu wysuniętym w głąb morza, można cieszyć się tutaj nadzwyczaj czystą wodą (pierwsza klasa czystości) i plażami. W pobliżu nie ma również znacznych ośrodków przemysłowych i ujść dużych rzek.

Do 2008 r. plaże w Jarosławcu nie należały do najatrakcyjniejszych i przeważały tu przede wszystkim odcinki kamieniste. Przeprowadzono tu niemniej jednak prace polegające na poszerzeniu i zabezpieczeniu plaży, a także przywieziono 10 tys. m³ piasku wywodzącego się z Ustki. Wielu z pewnością zaciekawi spore prawdopodobieństwo znalezienia tutaj cudownych okazów bursztynu. Jarosławiec otoczony jest przez sosnowe lasy z między innymi sosną czarną, modrzewiem i daglezją. Piękną częścią tutejszego krajobrazu są klify o długości 2 km i wysokości dobiegającej do 20 m, a także wydmy zarośnięte przez drzewa iglaste i z nieczęsto spotykanym mikołajkiem nadmorskim. Na klifach mieści się wiele punktów widokowych, z których rozciąga się bajeczna panorama wybrzeża morskiego. Dużą popularnością cieszą się też przejażdżki konne po klifach.

Najbardziej ciekawym obiektem w Jarosławcu jest latarnia morska z 1829 r. o wysokości 33,3 m. Latarnia jest uprzystępniona do zwiedzania i stanowi najbardziej interesujący punkt widokowy w okolicy. Atrakcyjnymi obiektami w Jarosławcu są też zabytkowe domy o konstrukcji szachulcowej oraz dawna stacja ratownictwa morskiego – element XIX-wiecznej sieci czerwonych szop, aktualnie restauracja. Domy szachulcowe połączone są szlakiem turystycznym „Kraina w kratę”, któremu szyku dodają brukowane uliczki i stylizowane latarnie.

Chcesz zgłębić większą ilość interesujących informacji na opisywany wątek? To poczytaj więcej (https://www.goldwasser.pl/restauracja/), które właśnie wspomniane informacje posiadają.

W Jarosławcu jest też nieduża przystań, z której w niedługie rejsy wyruszają łodzie turystyczne. Przystań morska dla rybaków obejmuje dalbę wyciągową, plażę do bazowania łodzi, utwardzony plac i akwatorium. Różnokolorowe kutry rybackie stanowią nierozłączny, malowniczy element krajobrazu jarosławskich plaż. Tutaj można też kupić ledwo co wyłowioną rybę.

Znaczną atrakcją Jarosławca jest park wodny usytuowany przy sanatorium Panorama Morska i trzysta pięćdziesiąt metrów od morza Bałtyckiego.

Jeśli zaintrygowała Cię ta strona, koniecznie sprawdź link grecja z niemiec a poznasz o wiele większą ilość informacji, które z pewnością wywołają u Ciebie piękny uśmiech.

Kompleks znajduje się pod gołym niebem i funkcjonuje od maja do września. W aquaparku są trzy zbiorniki: basen ze sztuczną falą, basen rekreacyjny i basen wielofunkcyjny – szczegółowe informacje. Do dodatkowych atrakcji należy tutaj podgrzewana woda, sztuczna rzeka i sztuczna grota z wodospadami. Obok aquaparku znajduje się także SPA, gdzie można skorzystać z zabiegów odnowy biologicznej. Do innych atrakcji należą: korty tenisowe, ośrodki jazdy konnej, boiska sportowe, cyrk, lunaparki, place zabaw i przejażdżki bryczką.

W Jarosławcu odbywają się liczne imprezy plenerowe: biegi, zawody pływania i piłki nożnej, a nawet turnieje szachowe. Do najpopularniejszych z nich należy Ogólnopolski Bieg po Plaży i Neptunalia.

Przez Jarosławiec przebiegają dwa szlaki rowerowe. Pierwszy z nich to trasa do Ustki o długości ok. 28 km przebiegająca przez poligon wojskowy, na którym często odbywają się ćwiczenia wojsk NATO. Drugi szlak wiedzie wzdłuż morza, ma długość około 20 km i prowadzi do Darłówka. W pobliżu Jarosławca znajdują się też dwa fantastyczne jeziora przybrzeżne: Kopań i Wicko z zorganizowanymi łowiskami ryb.