Bieszczadzki Park Narodowy

Posted on: 5 listopada 2022, by :
Bieszczady jest to pasmo gór leżące we wschodniej części Beskidów. Bieszczady to jeden z najbardziej atrakcyjnych krajobrazowo regionów naszej ojczyzny. Z wszystkich pasm górzystych w Polsce to Bieszczady uchodzą za w największym stopniu pierwotne jak też tajemnicze. Bieszczady są idealnym miejscem na wczasy o każdej porze roku. Czekają w tymże miejscu śliczne połoniny, Solina, kolejka bieszczadzka oraz dalsze atrakcje.

Bieszczadzki Park Narodowy jest najogromniejszym polskim górzystym parkiem narodowym. Podstawowym celem Bieszczadzkiego Parku Narodowego jest osłona przyrody oraz pejzaży, a więc tego wszystkiego, co stanowi o atrakcyjności turystycznej Bieszczadów. W BPN istnieje sieć pieszych szlaków turystycznych o dł. ponad 130 kilometrów, zagospodarowane pola namiotowe a także schroniska turystyczne.

wodospad - Bieszczady

Autor: Pawel
Źródło: http://www.flickr.com

Bieszczady, a w szczególności obszary włączone do BPN stanowią ostoję unikalnych ssaków i ptaków. To dokładnie w tych górach mieszka najogromniejsza w naszym kraju populacja niedźwiedzi brunatnych oraz wilków. W lasach Bieszczadów żyją także zagrożone wyginięciem rysie. Bieszczady to także specyficzna flora a także panoramy. Bieszczady warto przemierzać o każdej porze roku. Plusem zimowych włóczęg jest sposobność podziwiania odległych widoków górzystych.

Nie istniałyby Bieszczady bez połonin a również bukowych lasów. Większość połonin jest objęta ochroną przez Bieszczadzki Park Narodowy i można się po nich przemieszczać wyłącznie oznaczonymi szlakami oraz po nabyciu biletu do BPN.

Masz ochotę zgłębić więcej na opisywany temat? To bardzo dobrze, ponieważ pod tym łączem (https://lemans.pl/sklep/) znajdziesz ciekawe dane, które Cię zaabsorbują.

Jednym z najbardziej popularnych a także najpiękniejszych szlaków w Bieszczadach jest wycieczka na Połoninę Wetlińską. Jest to jedno z najpiękniejszych punktów w Bieszczadach. Jest

Bieszczady

Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com

doskonałym miejscem widokowym, zwłaszcza jesienią i zimą.

Wtedy z Wetlińkiej zauważalne są m.in. Tatry. W bliskim otoczeniu Połoniny Wetlińskiej mieści się nieco wyższa Połonina Caryńska. Charakteryzuje ją surowość pejzaży. W jej matecznikach żyją niedźwiedzie, żbiki, wilki jak też stada jeleni. Połonina Caryńska znana jest z kapitalnych widoków na pasma Tarnicy. W lecie na stokach obu popularnych bieszczadzkich połonin kwitnie najpiękniejsza z górskich traw, lilia złotogłów. Jesienią trawy rudzieją, zaś połoniny przybierają piękną rudawą barwę.

Nie czekaj zatem. Zasiądź wygodnie w fotelu i wbij w przeglądarkę hasło: Solina noclegi, żeby ujrzeć na własne oczy wspomniane cuda – solina noclegi.