Bardo: spływ, czyli najlepszy sposób na spędzanie wolnego czasu

Posted on: 29 listopada 2022, by :
Często w czasie wakacji zastanawiamy się, jak w interesujący sposób spędzić wolny czas. Oczywiście świetnie sprawdzi się każda aktywność na świeżym powietrzu, idealna będzie także taka rozrywka, która okaże się angażująca. Naprzeciw wszystkim temu podobnym oczekiwaniom idzie spływ pontonowy w Bardzie.
Grupowe spływy to naprawdę doskonały sposób na spędzanie czasu z bliskimi, odpowiedni nie tylko dla dorosłych, lecz także najmłodszych. Spływ odbywa się na przełomie Nysy Kłodzkiej. Stopień trudności tego miejsca jest określany jako najłagodniejszy, w związku z tym już dzieci w wieku przedszkolnym mogą udać się na tego rodzaju wycieczkę. W żadnym razie nie trzeba się tego obawiać, ponieważ wraz z dziećmi płynie wykwalifikowany instruktor. Czy spływ Bardo jest rzeczywiście korzystny także dla dzieci? Jak najbardziej! To nie tylko sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Dzięki takim rozrywkom najmłodsi rozwijają się.

dzieci

Autor: Robert Linsdell
Źródło: http://www.flickr.com

Głównie pomaga to w oswojeniu się z wodą, ale nie wolno zapominać, że to świetny sposób na naukę pracy zespołowej.

Pragniesz zapoznać się z nowymi interesującymi wątkami na podobny temat? Żaden problem. Najedź na hiperłącze do witryny (https://www.kormoran-rowy.pl/pl/dieta-drdabrowskiej/) i czytaj tak długo, jak zechcesz.

W dodatku dziecko poprawia swoją koordynację ruchową. W dzisiejszych czasach dzieci bardzo dużo czasu spędzają w mieszkaniu przed komputerem. Aktywny czas na świeżym powietrzu z pewnością pomoże w dotlenieniu. To niezwykle ważne. Warto jednak mieć świadomość, że spływ nie jest wyłączenie rozrywką dla dzieci. Osoby dorosłe zdecydowanie także spędzą przemiły czas.

Bez zwlekania zobacz na stronie podobne wpisy. Tam również zobaczysz coś pasjonującego, ponieważ przedstawia ona zbliżoną tematykę.

Pontony do świetny sposób na na przykład imprezę integracyjną w pracy. Wtedy spływ można uczynić bardziej atrakcyjnym, dołączając różne gry, m.in. wyścigi lub slalom. Z ich pomocą pracownicy zintegrują się i nauczą współpracować. Jak przygotować się do spływania pontonowego?

Zdecydowanie warto odpowiednio wcześniej zarezerwować miejsca, w szczególności jeśli planujemy udać się do Barda latem. Nawet lekki deszcz nie przeszkadza w spływaniu, należy jedynie nałożyć strój pasujący do takich warunków atmosferycznych. Buty muszą być wiązane, zapinane na rzepy, ewentualnie sandały. Warto pamiętać, że prawdopodobnie przemokną.

grill

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Sam spływ trwa mniej więcej 2,5 do 3,5 godziny. Jeżeli weźmiemy pod uwagę również czas dojazdu i formalności – mniej więcej 5 do 6 godzin. Na początku przyjeżdżamy do Barda, gdzie pobieramy sprzęt, po czym jedziemy do miejscowości Młynów. Tam organizowane jest krótkie szkolenie i przedstawiane są zasady bezpieczeństwa. Trasa to 15 kilometrów.

Dopływamy wtedy do Barda, gdzie oddajemy sprzęt. Na przystani możemy zorganizować ognisko lub grilla i kontynuować zabawę. Dodatkowo miejscowość posiada bazę noclegową, dlatego też zostanie na noc nie jest nawet najmniejszym kłopotem.