W zdrowym ciele zdrowy duch – balans sposobem na zdrowie.

Posted on: 12 sierpnia 2022, by :
Sport to samo zdrowie. Taki frazes znają wszyscy – od dzieciaków po ludzi starszych. Czasami jednak, pomimo znajomości tego stwierdzenia, dziś, w zabieganym i trochę szalonym życiu niełatwo odnaleźć moment na aktywne spędzenie wolnego czasu. Jesteśmy skupieni coraz bardziej na pracy, karierze i sprawach czysto konsumpcyjnych, niestety zapominamy o tym, co jest dla nas niezwykle ważne – czyli o naszym zdrowiu.

Niezbyt tłusta dieta, regularny sen i regularne ćwiczenia to rzeczy, które przy zdrowym dodatku aktywności umysłowej mogą nam zapewnić długie i , zdrowe życie. O ile zrównoważona dieta jest tematem na osobną rozprawkę, o tyle te pozostałe elementy – sen i aktywność naszego ciała są dość łatwe do omówienia, gdyż są niemalże stałe dla każdego z nas.

Dorosły człowiek wymaga około 8 h twardego snu codziennie. Niewielu z nas jest w stanie dobrze funkcjonować przy mniejszej ilości snu. Dobrze jest więc zadbać o odpowiednią ilość snu, gdyż sen jest głównym źródłem energii dla ludzi.

Chciałbyś przeczytać coś równie użytecznego? Ekstra, ta strona www ciekawe miejsca zakopane na pewno będzie dla Ciebie użyteczna, gdyż znajdziesz tam wiele tego typu danych.

W momentach krytycznych, ludzie są w stanie przeżyć prawie tydzień bez jedzenia, jednak ta sama ilość dni bez zmrużonego oka znacznie odbiła by się na naszym zdrowiu. Dobrze jest więc kłaść się spać nieco wcześniej.

Wspomniana wyżej sprawność fizyczna także jest niezwykle ważna. Jeśli nie mamy żadnych zdrowotnych przeciwwskazań, to nie będzie tak naprawdę rzeczą istotną, czy będziemy biegać, jeździć na rowerze, czy chodzić na basen. Kilkanaście minut solidnego wysiłku załatwi nam zdecydowanie lepsze samopoczucie codziennie.

A w jaki sposób mają taką sprawę rozwiązać ci, którzy niestety ze względu na zdrowie muszą uważać na przemęczenia? Przykładowo, dobrym wyborem, zastępującym radość z biegania, będą lekkie rowery Łomża będzie tu moim przykładem, jako, że jest jednym z kilku polskich miast, w których działa wypożyczalnia takiego sprzętu. Mówi się jednak, że im rower jest lżejszy, tym jest on droższy – nic dziwnego – ekstremalnie lekkie komponenty do budowy głównej ramy czy widelców są dużo bardziej kosztowne niż ich stalowe odpowiedniki. Jednak w przypadku, w którym jazdy na tego typu rowerze mają być naszym głównym źródłem ruchu każdego dnia, warto pomyśleć nad jego zakupem. W końcu pieniądze można z łatwością zyskać, a zdrowia niestety odzyskać nie jesteśmy w stanie. Więcej informacji na