Jaki istnieje standard różnych hoteli? Jakimi walorami się różnią? Czy są specjalnie pokoje przykładowo dla rodzin?

Posted on: 19 marca 2019, by :
Standardowe wyposażenie pokoju hotelowego jest znane prawie wszystkim, ponieważ to tego rodzaju hotele są dość często wybierane przez wiele osób. W tego typu pokoju najpewniej są łóżko, stolik nocny i półka przy każdym miejscu gdzie śpimy. W takim pokoju niezbędnie powinna być szafa, lustro i lampka nocna. W większości standardowych pokoi odnajdziemy także telewizor oraz radio. Jak wygląda wyposażenie dla hoteli w pozostałych rodzajach pokoi?

w hotelu SPA

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
Odnośnie pokoju standard to nie można zapominać, iż na wyposażeniu jest również łazienka. Są różnorodne łazienki, różnie wyposażone, zależnie od standardu hotelu. W łazience są ręczniki kąpielowe oraz zestaw mydełek dla każdej osoby. W lepszych hotelach są suszarki do włosów, wagi, a nawet zestawy innych kosmetyków. Innym typem pokoju jest pokój rodzinny. To bardzo często rozbudowana wersja pokoju standardowego. Mają bardziej znaczną powierzchnię, zaś wyposażenie nie różni się bardzo od standardu – wyposażenie do hoteli od firmy Profil.

Może być jednak przystosowane do przyjęcia większej liczby gości. To oznacza, że może stać w nim większych rozmiarów szafa czy więcej krzeseł. Apartamenty to pokoje o standardowym wyposażeniu, posiadają jednakowoż aneks kuchenny, naczynia i sztućce.

Jeżeli pragniesz zdobyć nie mniej ciekawe informacje na przedstawiany temat, to przenieś się do tekstu (https://www.coraltravel.pl/Grecja/Kreta/hotel/ROYAL_BELVEDERE/6965/40-2728-24FF.html), który zawiera wartościowe wiadomości odnoszące się do podnoszonego zagadnienia.

W tego rodzaju pokojach możemy samemu przygotować posiłki. Czasem zdarza się, że w apartamencie mogą znajdować się dwa oddzielnie pomieszczenia, przykładowo dla dzieci. Co więcej, duża liczba hoteli świadczy dodatkowe usługi, jak budzenie, pralnia lub room service. W ofercie jest także zamawianie taksówek, informacja turystyczna lub przechowywanie kosztownych przedmiotów w sejfie. W zależności od typu hotelu, część tego rodzaju usług może trochę kosztować.

Dość często jesteśmy w stanie znaleźć barek w pokoju, ale jest to raczej opcja dodatkowa oraz płatna. Opłatę za skonsumowane produkty, a znajdują się tam napoje, też alkohol i małe przekąski powinno się uregulować pod koniec pobytu, w czasie wymeldowania. W każdym z pokojów powinien być cennik produktów z mini barku. Jak więc widzimy, wyposażenie dla hoteli jest bardzo różnorodne i jak jest to dla nas konieczne powinniśmy zawsze zwracać na to uwagę. To szczególnie istotne, kiedy mamy w pełni sprecyzowane wymagania co do hotelu, wiemy czego pragniemy, na co liczymy i jaką cenę możemy za to zapłacić.