Wyśnione wakacje – na jakie oferty wakacji można zwrócić uwagę?

Posted on: 21 marca 2023, by :
Nieprzeciętne kontrasty oraz zabytki kultury powodują, iż Indonezja jest nadzwyczaj atrakcyjnym celem podróży. To fascynujący świat, na jaki składają się piękne plaże, wielkie wulkany, zielone pola ryżowe, maleńkie wioski ukryte w dżungli a także ciepło nastawieni mieszkańcy. Stare, przekazywane z pokolenia na pokolenie obyczaje nadal mają największy wpływ na życie współczesnych Indonezyjczyków, którzy poprzez pląsy, uroczystości i procesje czczą swoje bóstwa i demony.

Bali to mała indonezyjska wyspa, która przykuwa nie jedynie wyjątkową przyrodą z bujną roślinnością, malowniczymi jeziorami i tarasami ryżowymi, lecz również ogromną przyjaznością tutejszych mieszkańców, pyszną balijską kuchnią i bardzo interesującą kulturą. Miłośnicy zwiedzania znajdą tu wiele mistycznych świątyń, z kolei miłośnicy kąpieli morskich i słonecznych piaszczyste plaże z krystaliczną wodą. Balijska przyroda połączona z niesamowitą architekturą, zapachem wschodnich przypraw, oryginalnym klimatem a także wszechobecnym szczęściem jak też spokojem czynią to miejsce prawdziwie bajecznym.

Bali

Autor: Sarah_Ackerman
Źródło: http://www.flickr.com

Indonezja – inne wątki tutaj – Bali w ciągu ostatnich paru lat zyskała na popularności i obecnie jest jedną z bardzo docenianych oraz rozchwytywanych egzotycznych wyjazdów. Wczasy na Bali nie są już wyłącznie mrzonką, marzeniem o nieosiągalnej, odległej, nieodkrytej wyspie. Wczasy na Bali są obecnie w zasięgu ręki większości z nas. Warto jest zatem doświadczyć tejże egzotycznej atmosfery a także poczuć osobliwy klimat tej malutkiej wyspy. Bali jest kierunkiem całorocznym i przeciętna temperatura to 27 stopni Celsjusza. Wybierając się zatem o jakiejkolwiek porze roku na urlop Bali (więcej) jest doskonałą destynacją.

Na wysepce Bali umiejscowionych są tysiące pensjonatów a z roku na rok pojawia się ich coraz to więcej. Dzięki temu nawet najbardziej wymagający klienci potrafią spędzić wczasy na Bali w doskonałym, wyśnionym miejscu. Czy to będzie luksusowy resort znajdujący się bezpośrednio przy plaży w turystycznej miejscowości, lub bardziej kameralny, niskobudżetowy obiekt w pobliżu plaży. Kompromisowym oraz bardzo dobrym rozwiązaniem jest połączenie dwu, czy nawet 3 hoteli, dzięki czemu nie tylko możemy odkryć wyspę od strony miejscowości nadmorskiej, lecz także doznać niesamowitego raju będąc w hostelu znajdującym się w samym sercu Bali wśród dżungli oraz tarasów ryżowych.