Rzeszów jako miejsce na ciekawą weekendową wyprawę. Mniej oczywiste miejsca warte odwiedzenia

Posted on: 31 stycznia 2023, by :
Planujemy jak spędzić nadchodzący weekend, ale niestety nie mamy pomysłu w jakie miejsce pojechać? Może choć raz warto skorzystać z mniej znanych kierunków, zamiast klasycznie wybierać miejsca często odwiedzanie. Możemy przykładowo pojechać do Rzeszowa, jaki ma sporo do zaoferowania oraz zwiedzić to miasto w trochę mniej oczywisty sposób. Niekoniecznie szlakiem najbardziej oczywistych zabytków.

Na początek warto zatroszczyć się o nocleg oraz znaleźć coś odpowiedniego. Z pewnością nie będzie z tym trudności bo hotel Rzeszów może zapewnić na najwyższym poziomie. Baza

pomnik w rzeszowie

Źródło: pixabay

noclegów jest rzeczywiście pokaźna. Jak już mamy tą sprawę za sobą, czas na najważniejsze czyli oglądanie uroków miasta. Fajnie jest zacząć nietypowo, to znaczy tym razem nie od budynków, ale od pomników oraz rzeźb, a tych jest w mieście naprawdę wiele. Warto obejrzeć dwa skrajnie różne dzieła. Najpierw coś kontrowersyjnego jak i rozpoznawalnego, a mianowicie Pomnik Czynu Rewolucyjnego. Jest to interesujący przeżytek właściwie nie tak odległych czasów, na pewno wart zobaczenia na własne oczy i wyrobienia sobie swojego zdania na jego temat. Kolejny pomnik ma zgoła inny charakter, a mianowicie chodzi o ten przedstawiający czołowego, polskiego bluesmana Tadeusza Nalepę. To przecież w Rzeszowie grupa muzyczna Breakout stawiała swoje pierwsze kroki.

Po całym tygodniu pracy przyda nam się trochę spokoju i pooglądać trochę natury. W Rzeszowie to nie problem. Duża ilość zieleni sprawi, iż będziemy mieć gdzie odpocząć, choćby w największym miejskim Parku Kultury i Wypoczynku z Olszynkami. Znajduje się w nim estrada, na której czasami mają miejsce interesujące wydarzenia. Jeśli parki miejskie są dla nas zbyt uporządkowanymi tworami, warto wybrać się do rezerwatu przyrody Lisia Góra.

Przydatny tekst? Jeśli tak uważasz, przeczytaj inne tego rodzaju materiały na rozważany temat – bez marudzenia kliknij tu, więcej zobaczysz w linku (https://kasprowicza13.pl/).

Jest to obszar pod ochroną znajdujący się na sztucznie zbudowanym Zbiorniku Rzeszowskim. Jest tam sporo wysepek, jakie są domem dla około 170 gatunków ptaków.

Na koniec, korzystając z okazji pobytu w większym mieście, panie z pewnością zechcą wybrać się na małe zakupy. Okaże się to świetną okazją do kupienia jakiejś rzeczy, jaka będzie się kojarzyć z tym miastem. Panowie mogą spokojnie popijać kawę w restauracji hotel Rzeszów galeria natomiast zagwarantuje paniom dość dużą ilość sklepów, w jakich na pewno znajdą coś wartego uwagi.