Lataj samolotem za parę groszy

Posted on: 5 marca 2022, by :
Zapewne nie raz z niedowierzaniem słuchaliśmy historii o tych, którzy za parę groszy polecieli w daleką podróż. Czy to realne, żeby polecieć za tak małe pieniądze? Jak najbardziej! Prawdziwi poszukiwacze tanich biletów wiedzą, w jaki sposób przy kupnie biletu oszczędzić nawet kilkaset złotych. Wymaga to jednak wytrwałości oraz dyscypliny.

Jak znaleźć tanie loty? Najważniejsze: trzymajmy się z dala wysokiego sezonu, czyli wakacji oraz długich weekendów. Taniej znajdziemy bilet jesienną porą lub wiosną.

Ceny biletów na stronach tanich linii mogą się zmieniać nawet parę razy dziennie. Toteż ma znaczenie, kiedy je sprawdzamy (sprawdź nieco więcej). Ceny zazwyczaj idą w górę na chwilę przed weekendem, albowiem logiczne jest, że wtedy mniej osób pracuje, dlatego więcej ma czas na planowanie podróży i rezerwowanie lotów. W weekendy nie pracują również działy odpowiadające w firmach

samolot

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

lotniczych za ceny biletów. Ceny lotów, z tego samego względu, zmieniają się też wieczorem. Warto więc kontrolować ceny biletów kilka razy w ciągu dnia i zwyczajnie czekać na okazję. Jedno jest pewne: im więcej czasu przeznaczymy na szukanie biletu, tym większa szansa na lepszą cenę.

Dalsza rada: im szybciej bilet kupimy, tym mniej zapłacimy. Korzystajmy także z promocji. Jeżeli nie jesteśmy bardzo przywiązani do jednego kierunku, udajmy się tam, gdzie właśnie jest tanio.

samolot

Autor: Bernal Saborio
Źródło: http://www.flickr.com

Aby sprawdzić, w jakim kierunku w danym terminie są najkorzystniejsze ceny biletów , należy wypróbować w wyszukiwarce podróżniczej opcję „wszędzie”. Warto codziennie przeglądać strony linii lotniczych, porównywać oferty (więcej tutaj), szukać promocji. Zgadza się – codziennie, naturalnie najciekawsze oferty rozchodzą się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki.

Warto jest też zapisać się do newsletterów.

Zainteresował Cię omawiany artykuł? Jeśli tak, to bez ociągania sprawdź także to użyteczne źródło. Zwyczajnie kliknij tutaj a na pewno się nie zawiedziesz!

Wtedy zawsze dostaniemy najnowsze informacje o najlepszych promocjach przewoźników. Czytajmy też blogi, strony oraz fora, na których urlopowicze mają szansę wymienić się informacjami.
Zastosujmy się do powyższych uwag, a zdamy sobie sprawę, iż szukanie tanich lotów potrafi być bardzo ciekawym zajęciem. I jakże satysfakcjonującym!