Piaszczysta plaża, czyli urlop nad Bałtykiem

Posted on: 21 marca 2023, by :
Lato tuż, tuż… Idealnie by się złożyło abyśmy z rozwagą przygotowali plan naszego wypadu. Czy chcemy zobaczyć morze, góry, jeziora? Polacy to wielcy szczęściarze. Gdyż nie wszystkie państwa mają dostęp do wspomnianych wcześniej miejsc. Naturalnie, można pokusić się o zwiedzanie obcych państw, lecz mimo to, przytaczając słowa Wincentego Pola „cudze chwalicie, swego nie znacie…” – gorąco zachęcamy do spędzenia urlopu w kraju.

Sposobność ku temu zapewnia nam z każdą chwilą poprawiający się stan polskich dróg. Obecnie, autostrady doprowadzą nas do większości miejsc w Polsce. Cały czas budowane nowe odcinki zapewniają nam możliwość komfortowych podróży.
urlop nad morzem

Autor: Szymon Nitka
Źródło: http://www.flickr.com
Do odwiedzenia polskich zakątków skłonić nas także mogą niezbyt wysokie ceny. Polska jednak stale wypada konkurencyjnie w porównaniu z Europą Zachodnią.Moda i łatwa dostępność wyjazdów zagranicznych spowodowały, iż wiele osób zapomniało o wypoczynku spędzonym np. nad polskim morzem. A przecież wczasy (sprawdź wczasy z niemieckich biur podróży) nad polskim morzem to nie wyłącznie plaże, ale także wspaniały klimat, który znakomicie wpływa na nasze samopoczucie – zobacz oferty wczasów nad polskim morzem.

W ten sposób nasz wyjazd będzie łączył przyjemne z pożytecznym – wypoczynek, ale też podreperowanie zdrowia. Powietrze nasycone jodem wzmacnia odporność, a pływanie w słonej, morskiej wodzie korzystnie wpływa dla naszego zdrowia. I najważniejsze – plaże… Cudownie złociste, imponujących rozmiarów i o delikatnym piasku. Zachęcające do odpoczynku. Dzieci mogą od rana do wieczora tworzyć zamki, tunele i fosy. Nie ma mowy o nudzie – wspólne stworzenie piaskowego, morskiego stwora zajmie nam całe popołudnie.
Odwiedzając różne zakątki kraju przeważnie mamy ochotę by skosztować tamtejszych przysmaków, a dotychczasowe menu zastępujemy regionalnymi produktami. Trudno więc sobie wyobrazić wakacje nad Bałtykiem nie próbując świeżej, smażonej czy też wędzonej rybki, których zapach wspominamy później cały rok.
Proponujemy więc aby już w najbliższych dniach zainicjować poszukiwania sympatycznego miejsca noclegowego. Zastanowić się czy większy komfort odczujemy w domku usytuowanym w lesie, czy też w wyszukanym hotelu spa. Chcąc sobie pomóc, wskazane jest wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło: wakacje nad morzem 2014, a zobaczymy imponującą listę ofert, z której z całą pewnością wybierzemy właściwą.