Kilka dni w Pekinie, czyli co wpisać na listę najistotniejszych punktów, by jak najlepiej poznać to miasto

Posted on: 21 września 2021, by :
Pekin, stolica Chińskiej Republiki Ludowej, to miasto, jakie wielu z nas umieścił na liście marzeń. I doskonale nadaje się nawet na kilkudniową wycieczkę, ponieważ dwutygodniowy urlop nie u wszystkich jest możliwy do zrealizowania. Co zapisać do najważniejszych punktów zwiedzania, gdy i my planujemy wybrać się do niniejszego miasta?

Nade wszystko – Zakazane Miasto. To chyba najbardziej znane wśród turystów miejsce, które jest złożone z największego na świecie drewnianego kompleksu pałaców. Z pewnością nie zobaczymy wszystkiego w jeden dzień, ale nawet jeden dzień starczy, by stracić dech w piersiach, bo jest tam po prostu niepowtarzalnie. Zespół pałacowy nieprzerwanie jest odnawiany, toteż możemy zobaczyć coraz więcej i więcej.

Pekin

Źródło: pixabay.com

Drugim punktem naszej listy powinien być Plac Tiananmen, a później – Świątynia Lamy – wielka oraz zachwycająca. Odnajdziemy w niej między innymi różnorakie odsłony posągu Buddy, np. Buddę Leczącego czy Buddę Maitreji, którego otacza 4 królów. Nie można też zapomnieć o Letnim Pałacu, który choć nie znajduje się obok centrum miasta, to niewątpliwie jest warty zwiedzenia (czytaj nieco więcej). W jaki sposób się do niego dostać? Nie zajeżdża tam metro, więc jedyną opcją jest taksówka, ale na pewno nie będziemy rozczarowani.

Azja

Źródło: pixabay

Bilety kupujemy w zależności od tego, co chcielibyśmy zobaczyć, z tej racji ich cena może się odróżniać.szczegóły tu oman wycieczki oman wycieczkiNa zwiedzanie nie mamy zbyt dużo czasu, toteż nie decydujmy się na dużo zabytków. Pekin to również znany całemu światu Wielki Mur, a jego kawałek w najlepszym stanie znajdziemy w Badaling. Można się tam pojechać autobusem, taksówką bądź wykorzystać propozycje wycieczkowe dawane przez biura podróży. Pamiętajmy, aby zabrać obuwie sportowe, ponieważ niektóre części Muru są faktycznie niełatwe do przejścia.

Jeśli akurat Pekinu nie dodałeś na listę miast, jakie zamierzałeś zwiedzić, może zdecydujesz się na inne? Może to być np. Bruksela, ważne jest, by podróżować, nie siedzieć w miejscu, gdyż właśnie wspomnienia będą dla nas kluczowe u schyłku wieku (kliknij tutaj). W każdej miejscowości można coś zwiedzić, wszędzie możemy coś zobaczyć, więc już dziś szukaj opłacalnych cenowo wycieczek bądź niedrogich biletów lotniczych, a czekają cię wyjątkowefantastyczne wrażenia.