Szczawnica – atrakcje Tego nie możesz przegapić

Posted on: 21 marca 2023, by :
Szczawnica znajduje się na granicy Małych Pienin i Beskidu Sądeckiego w dolinie Grajcarka. Jej ciekawe położenie powoduje, iż panuje w tym miejscu nadzwyczajny mikroklimat, duże nasłonecznienie oraz mała ilość opadów. Miejscowość ta otoczona jest przez wierzchołki górskie entuzjastycznie uczęszczane przez wędrowców: Wysoka, Rabsztyn, Trzy Korony i Sokolica.

Miasto daje również możliwość korzystania z innych atrakcji turystycznych. Należą do nich: spływy kajakowe,

spływ kajakowy

Autor: NOAA’s National Ocean Service
Źródło: http://www.flickr.com

kolej linowa, trasy rowerowe, rajdy a także konne przejażdżki, saniami i bryczkami – patrz tu: . Znajdują się w tym miejscu również wypożyczalnie ekwipunku sportowego: rowerów, kajaków i nart.odnośnik do strony bali last minute bali last minutePodróżnicy mogą także skorzystać z obiektów sportowych, do jakich należą korty tenisowe, boiska do koszykówki, baseny kryte, Czynnemu wypoczynkowi sprzyjają również piesze szlaki krajoznawcze, trasy rowerowe oraz konne. Szczawnica jest miejscowością zdrojową cieszącą się wielką popularnością pośród turystów wybierających się w góry albo pragnących zregenerować swoje zdrowie oraz polepszyć samopoczucie. Taką popularność zawdzięcza atutom przyrodniczym, charakterystycznemu mikroklimatowi jak też licznym szlakom i atrakcjom turystycznym. Do największych możemy zaliczyć: spływ Dunajcem, turystyczne przejścia graniczne do Słowacji, kolejkę linową na Palenicę, trasy piesze, przejażdżki konne a także stoki narciarskie. Przyjeżdżają w te okolice entuzjaści czynnego wypoczynku i uprawiania sportów

rower treningowy

Autor: Grao Castellon
Źródło: http://www.flickr.com

wodnych, rowerowych oraz zimowych – snowboardu i narciarstwa.

Szczawnica znajduje się w malowniczej kotlinie Grajcarka – dopływu Dunajca, pomiędzy Małymi Pieninami jak też pasmem Radziejowej. Położona jest na wysokości 430-560 metrów nad poziomem morza. Blisko stąd też na polsko-słowackie przejścia graniczne, z jakich entuzjastycznie korzystają przybywający tu turyści. Więcej: . Szczawnica to przede wszystkim cenione uzdrowisko słynące z wód mineralnych. Panujące tu korzystne warunki wynikają z położenia miejscowości. Dwie trzecie powierzchni miasta pokrywają lasy zapewniające szczególny mikroklimat, osłonę od wiatru a także zdrowe, czyściutkie powietrze. Miejscowość jest otoczona obszarami chronionymi mającymi mnogie zalety przyrodnicze.
Zatem już dzisiaj wbij w swój komputer: domki do wynajęcia Szczawnica lub Szczawnica domki.

Niedawno została przygotowana nowa, bardzo atrakcyjna oferta – aby ją ujrzeć, kliknij tutaj i spójrz na portal a na pewno się nie rozczarujesz.

Nasza propozycja: .