Bukareszt – stolica Rumunii świetnym miejscem na krótki wypad, przekonaj się sam, iż dobrze tutaj przyjechać

Posted on: 13 stycznia 2022, by :
Podróże to zamiłowanie, jakie niewątpliwie pochłania. W końcu decydowanie lepiej jest zwiedzić następne państwa, próbować nowych przysmaków, podziwiać fantastyczne zabytki oraz poznawać ludzi, z którymi nie mielibyśmy możliwości się spotkać chodząc z domu do pracy oraz pracy do domu, aniżeli nieustannie siedzieć w swoich czterech ścianach, choćby bardzo ładnych.

Dobrze każdego miesiąca odkładać sobie kwotę, jaką możemy przeznaczyć na krótsze i dalsze wycieczki, gdy uda nam się natrafić na sprzyjającą cenę przelotu albo podróży. A takim miastem, jakie świetnie nadaje się na parodniowy wypad, jest Bukareszt.

Namawiamy Cię do przeczytania następnego wpisu na ten temat – w nim odnajdziesz ekstra treści. Zatem idź do serwisu hełm orzeszek i ciesz się nimi.

Czym nas zachwyci?

miasto

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Nade wszystko to miasto kontrastów, które absorbuje wraz z każdym krokiem, bowiem bezustannie chcielibyśmy zwiedzić więcej i więcej. Rumunia, co zobaczysz już przez okna samolotu, przyciąga przepięknym wybrzeżem. Sam Bukareszt natomiast to dużo zabytków, jakie na pewno dobrze jest dodać na wą listę godnych zwiedzenia miejsc w nadmienionym mieście (dowiedz się nieco więcej). W głównej mierze są to muzea, greckokatolickie cerkwie, a niektóre z nich są naprawdę pięknie zdobione, jak również przecudowne parki, w których można odprężyć się w czasie zwiedzania.

miasto

Autor: Wygoda Travel
Źródło: Wygoda Travel

Szczególnie znanym parkiem jest Park Herastrau. To przepiękna, malownicza część miasta, w której możemy korzystać z bezpłatnej albo płatnej części razem z Muzeum Wsi, do którego warto iść, jeżeli umożliwia nam to czas. Najistotniejszym punktem miasta jest plac Piata Unirii z ogromną fontanną w samym środku. To tak naprawdę punkt, z jakiego warto jest zacząć zwiedzanie, aby następnie ruszyć dalej . Bez wątpienia należy zobaczyć także Pałac Parlamentarny i Pałac Królewski, o jakim najpierw warto odrobinę poczytać, gdyż jego historia jest niesłychanie interesująca. Dzisiaj w Pałacu mieści się Narodowe Muzeum Sztuki, w jakim można podziwiać dzieła rumuńskie.

Kiedy wrócimy z Bukaresztu, możemy wybrać następny punkt podróży. Może Odessa? Piękne miasto Ukrainy, położone nad Morzem Czarnym. Zima jest tutaj krótka oraz łagodna, zatem nie musimy obowiązkowo jechać latem. Zimowe miesiące są także idealne do zwiedzania, a też bilety są znacznie tańsze, zatem warto śledzić oferty oraz już planować następną wycieczkę.