Bukareszt – stolica Rumunii świetnym miejscem na krótki wypad, przekonaj się sam, iż dobrze tutaj przyjechać

Posted on: 19 lipca 2020, by :
Podróże to zamiłowanie, jakie niewątpliwie pochłania. W końcu decydowanie lepiej jest zwiedzić następne państwa, próbować nowych przysmaków, podziwiać fantastyczne zabytki oraz poznawać ludzi, z którymi nie mielibyśmy możliwości się spotkać chodząc z domu do pracy oraz pracy do domu, aniżeli nieustannie siedzieć w swoich czterech ścianach, choćby bardzo ładnych.

Dobrze każdego miesiąca odkładać sobie kwotę, jaką możemy przeznaczyć na krótsze i dalsze wycieczki, gdy uda nam się natrafić na sprzyjającą cenę przelotu albo podróży. A takim miastem, jakie świetnie nadaje się na parodniowy wypad, jest Bukareszt.

Namawiamy Cię do przeczytania następnego wpisu na ten temat – w nim odnajdziesz ekstra treści. Zatem idź do serwisu hełm orzeszek i ciesz się nimi.

Czym nas zachwyci?

miasto

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Nade wszystko to miasto kontrastów, które absorbuje wraz z każdym krokiem, bowiem bezustannie chcielibyśmy zwiedzić więcej i więcej. Rumunia, co zobaczysz już przez okna samolotu, przyciąga przepięknym wybrzeżem. Sam Bukareszt natomiast to dużo zabytków, jakie na pewno dobrze jest dodać na wą listę godnych zwiedzenia miejsc w nadmienionym mieście (dowiedz się nieco więcej). W głównej mierze są to muzea, greckokatolickie cerkwie, a niektóre z nich są naprawdę pięknie zdobione, jak również przecudowne parki, w których można odprężyć się w czasie zwiedzania.

miasto

Autor: Wygoda Travel
Źródło: Wygoda Travel

Szczególnie znanym parkiem jest Park Herastrau. To przepiękna, malownicza część miasta, w której możemy korzystać z bezpłatnej albo płatnej części razem z Muzeum Wsi, do którego warto iść, jeżeli umożliwia nam to czas. Najistotniejszym punktem miasta jest plac Piata Unirii z ogromną fontanną w samym środku. To tak naprawdę punkt, z jakiego warto jest zacząć zwiedzanie, aby następnie ruszyć dalej . Bez wątpienia należy zobaczyć także Pałac Parlamentarny i Pałac Królewski, o jakim najpierw warto odrobinę poczytać, gdyż jego historia jest niesłychanie interesująca. Dzisiaj w Pałacu mieści się Narodowe Muzeum Sztuki, w jakim można podziwiać dzieła rumuńskie.

Kiedy wrócimy z Bukaresztu, możemy wybrać następny punkt podróży. Może Odessa? Piękne miasto Ukrainy, położone nad Morzem Czarnym.

Jeśli pragniesz bez zwłoki wyszukać analogiczne materiały odnoszące się do tego problemu, zobacz dodatkowe info (https://poznan.hotelepark.pl/kulinaria/lobby-cafe) na innej tego rodzaju stronie.

Zima jest tutaj krótka oraz łagodna, zatem nie musimy obowiązkowo jechać latem. Zimowe miesiące są także idealne do zwiedzania, a też bilety są znacznie tańsze, zatem warto śledzić oferty oraz już planować następną wycieczkę.