Gdańsk jako doskonałe miejsce na krótki jak również długi wypoczynek. Co warto obejrzeć?

Posted on: 7 lipca 2023, by :
Chcemy zaplanować wypad na weekend, a może na kilka dni? Jak zwykle jest taki sam problem, a mianowicie gdzie się wybrać? Chcielibyśmy odpocząć, ale rzecz jasna nie chcielibyśmy się nudzić. Mamy chęć poczuć trochę inny aniżeli zwykle, urlopowy klimat, aby choć na chwilę oderwać się od naszych codziennych spraw i obowiązków. Co okaże się dobrym wyborem? Które miejsce spełni nasze oczekiwania? Gdańsk świetnie sprawdzi się i na krótszy wypad i na dłuższy pobyt, gdyż nie będziemy się tam nudzić.

Zazwyczaj wybierając się gdzieś chcielibyśmy, żeby to miejsce było interesujące jak również żeby było choć trochę blisko natury. Gdańsk atrakcje zapewnia zarówno jeżeli chodzi o zabytki miasta,

mieszkanie w Gdańsku

Autor: kishjar?
Źródło: http://www.flickr.com

jak również wypoczynek na plaży. Bliska odległość morza sprawia, że zaledwie w chwilę możemy znaleźć się na plaży, wylegując się do woli dajmy na to po długim zwiedzaniu miasta. A oglądać jest co, ponieważ jeśli dobrze poznamy już sam Gdańsk, zostaje jeszcze całe Trójmiasto oraz najbliższa okolica. Jednak wracając konkretnie do Gdańska, oczywiście warto zacząć od Starego Miasta. Niesamowicie przyjemnie jest pospacerować ulicami Długą oraz Długim Targiem. Będzie można się zanurzyć w klimat miasta z mnóstwem gotyckich, renesansowych oraz barokowych budynków. Na małej przestrzeni mamy niesamowicie duże nagromadzenie architektonicznych perełek. Jeżeli chcielibyśmy przywieźć jakąś pamiątkę z wyjazdu, warto udać się na ulicę Mariacką, gdzie odnajdziemy całe mnóstwo interesujących wyrobów z bursztynu, galerii sztuki oraz sporo innych sklepików z pamiątkami.

Gdańsk

Autor: Philippe CLABOTER
Źródło: http://www.flickr.com
Warto udać się do części miasta zwanej Oliwą, prócz dużego sporego terenu zielonego, jakim jest Park Oliwski imienia Adama Mickiewicza, można zobaczyć tam przepiękną katedrę, jaka jest najdłuższym kościołem w Polsce. Główna nawa ma aż 107 metrów na długość.

Jeśli masz chęć poznać uzupełniające wiadomości na przedstawiany tutaj temat, to zobacz to ważne źródło – ono również jest bardzo cenne.

Oprócz samego budynku warte zobaczenia są również organy, jakie prócz dużej ilości możliwych do wydobycia z nich rejestrów, są także ładnie zdobione figurami aniołów. Warto sprawdzić kiedy odbywają się najbliższe koncerty na organy, ażby posłuchać tego pięknego instrumentu na żywo. Po zwiedzaniu miasta warto wybrać się na jedno z kąpielisk nadmorskich, na przykład Stogi, jeżeli nie przeszkadza nam tłum, albo Jelitkowo, gdzie będzie znacznie mniej turystów. Jak widzimy, każdy znajdzie coś w tym miejscu dla siebie MNG. Oprócz tego warto wspomnieć, iż działająca sprawnie kolej, która łączy Gdańsk, Gdynię i Sopot pozwoli nam szybko przemieszczać się z miejsca na miejsca.