Co zwiedzić we Wrocławiu? Fascynujące miejsca, jakich nie wolno pominąć!

Posted on: 10 października 2018, by :
Niewątpliwie jednym z najpiękniejszych miejscowości w Polsce jest Wrocław, który nie bez przyczyny został nazwany ‘miastem spotkań’. Od wielu lat Wrocław imponuje turystom, którzy z zapartym tchem przyglądają się malowniczemu Rynkowi oraz oglądają różnorodne zabytki. Nietypowy klimat miasta wyróżnia Wrocław spośród pozostałych miejscowości, za sprawą czego systematycznie odwiedzają go zarazem turyści z Polski, jak także z zagranicy.

wrocławskie mosty

Autor: Feedback/ Hill & Knowlton
Aby dokładnie zwiedzić Wrocław warto wygospodarować sobie nawet 7 dni, podczas których będziemy aktywnie spędzać niemalże każdą godzinę. W trakcie pobytu w ‘mieście spotkań’ zdecydowanie nie wolno pomijać takich miejsc jak Rynek Główny, lub też Ostrów Tumski, które fascynują swoją historią i emanują niesamowitym klimatem. Cechą charakterystyczną Wrocławia są wszędzie rozlokowane krasnale, które towarzyszą turystom w czasie aktywnego odpoczynku. Do szczególnie wartych uwagi ulic należą Podwale, Jatki oraz Psie Budy, które są szczególne ze względu na interesującą zabudowę. Każda osoba, która planuje wypoczynek we Wrocławiu musi dokładnie zapoznać się z miejscami, które niemalże grzechem byłoby pominąć. Perfekcyjnym rozwiązaniem jest kupno mapy turystycznej, na której uwidocznione są ciekawe miejsca oraz zabytki. Wiele osób ma możliwość korzystać także z internetowego przewodnika, za sprawą którego możemy szybko znaleźć dane miejsce, jak także wskazówki dojazdu. Należy wpisać w wyszukiwarce ‘Wrocław co zwiedzić’, po to by zagwarantować sobie niezapomniane atrakcje. Wrocławska architektura na długo pozostaje w pamięci turystów. Wyjątkowy Ratusz, Plac Uniwersytecki, Sukiennice, Katedra oraz Opera to tylko mała część zabytków, na które z całą pewnością należy zwrócić uwagę. Jeśli chodzi o tak niesamowitą miejscowość, którą jest Wrocław co zwiedzić już nie powinno nikogo zastanawiać – atrakcje Wrocławia. http://ekotur.wroclaw.pl/galeria.html

panorama

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Wrocław jest znany również z zabytkowych mostów, które jesteśmy w stanie spostrzec dosłownie na każdym kroku. Wszystkich pasjonatów historii powinna także zaciekawić Panorama Racławicka – arcydzieło stanowiące największe malowidło w kraju. Uwagę turystów przyciągają też imponujące kościoły, a w szczególności Dzielnica Czterech Świątyń, czyli miejsce, w którym w odległości 300 m jesteśmy stanie oglądać kościół katolicki, protestancki, cerkiew i synagogę. Zdecydowanie warto mieć na uwadze jak wiele zabytków mamy możliwość zobaczyć we Wrocławiu.