Poznaj atmosferę Krakowa – czemu tak chętnie powracamy do Krakowa

Posted on: 30 sierpnia 2019, by :
Kraków jak wiemy to kolebka tradycji, także architektonicznej. Z tej przyczyny zachęcamy by obejrzeć miasto z lotu ptaka. Falisty teren, Stare Miasto z Wawelem odcinające się od reszty. Kochamy Kraków za zabytki, kulturę, szczególną atmosferę a także niezapomniane chwile.

wycieczka

Autor: David Howard
Źródło: http://www.flickr.com

Szczególne miejsca Krakowa potrafimy wyrecytować jednym tchem, wyrwani ze snu: Wawel, kościół Mariacki, Sukiennice… To one zapraszają tu co roku większość spośród 9,2 mln odwiedzających, w tym 2,5 mln zza granicy.
Powszechnie wiadomo, że Kraków to miasto położone w „sąsiedztwie Pana Boga”. Bogatą listę kościołów, którą każdy Polak zwiedzić powinien rozpoczynają Katedra Wawelska, wymieniony powyżej kościół Mariacki czy opactwo benedyktynów w Tyńcu.

Każda uliczka Krakowa ma w sobie coś nieprzeciętnego. Spacerując po nich czujemy się tak jakby w jakiś tajemniczy sposób czas zatrzymał się tam dawno, dawno temu. Miasto sprzyjające zadumie i…zakochanym. Doskonale zachowane i posiadające pewną tajemnicę. Zabytki, klimat Starego Rynku, w którym usłyszymy głosy turystów w różnych językach to powody dla których warto odwiedzić Kraków.

Czy jest jednak szansa dla turystów, aby choć przez chwilę zachłysnęli się magią tego miejsca? Gdyż aby w pełni radować się krakowskimi, turystycznymi atrakcjami trzeba zagwarantować sobie choć kilka noclegów.

Oczywistym jest, że Kraków to nie tylko turystyczna mekka dla odwiedzających miasto, ale również wysoce rozwinięte gospodarczo, zapraszające inwestorów i biznesmenów. Jeśli więc jesteśmy turystami lub przybyliśmy przeprowadzić pewne rozmowy i transakcje to warto wybrać taki nocleg, dzięki któremu wizyta w mieście będzie przebiegała miło i bezproblemowo. Baza hotelowa w związku z powszechnie organizowanymi, dużymi uroczystościami zapewni nam tak wysoki standard, że noc którą zamierzamy spędzić w mieście królów Polski będzie niezapomniana.

Po przeczytaniu tego materiału, odkryj także inne informacje na prezentowany temat, które będą równie zajmujące.

Zwłaszcza, że na turystów czeka imponująca baza hotelowa, setki kawiarni i pubów, z których ponad 200 działa w bliskim sąsiedztwie Rynku Głównego. I to w dużym stopniu z myślą o turystach władze miasta dokonały rzeczy w polskich realiach wręcz niemożliwej, całkowicie oczyszczając część zabytkową z reklam i tablic ogłoszeniowych. To sukces, którego nie odważyło się skopiować żadne inne miasto.