Pieniny jako doskonałe miejsce dla tych urlopowiczów, którzy podczas wakacji lubią odpoczywać w górach

Posted on: 17 lutego 2022, by :
Miłośnicy gór, jak również wysokogórskich wędrówek nie wyobrażają sobie wczasów bez wyjazdu na południe Polski. Tatry bądź Sudety to chyba najpopularniejsze kierunki, ale przygotowując urlopowe plany warto brać pod uwagę także i pozostałe rejony.

Na przykład jadąc w Pieniny, też można porządnie wypocząć na łonie przyrody.
Pienińskie okolice słyną z pięknych krajobrazów, bogatej fauny oraz flory, jak również słynnych spływów Dunajcem. Na urlopowiczów czekają rewelacyjnie wyposażone zajazdy, więc pobyt i noclegi w Pieninach to ogromna przyjemność. Ci, którzy w czasie urlopu planują całodzienne wyprawy w góry, bez trudu znajdą idealnie usytuowany obiekt hotelowy, natomiast mężczyźni pasjonujący się starym budownictwem z chęcią przenocują w zabytkowym domu. Na gości czeka także smakowita kuchnia, w tym też regionalne przysmaki.

noclegi w pieninach

Autor: Alexandru Panoiu
Źródło: http://www.flickr.com

Osoby doceniające zdrowy tryb życia zdecydowaną większość wolnego czasu z pewnością przeznaczą na piesze wędrówki. Jednak skupianie się jedynie na przemierzaniu górskich dróżek byłoby lekką przesadą. Będąc nieopodal Szczawnicy albo Czorsztyna trzeba koniecznie zobaczyć tamtejsze zabytki. Żaden turysta nie musi się też martwić o zakwaterowanie, gdyż ośrodki wczasowe proponują pokoje spełniające wymagania nawet tych bardziej kapryśnych przyjezdnych, a noclegi w Pieninach rzecz jasna łączą się z najwyższym standardem.

W górach, a zwłaszcza w Pieninach, można rewelacyjnie się zrelaksować, a tamtejsze atrakcje są tak różnorodne, że z pewnością każdy urlopowicz znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Udany pobyt zapewniają przecież zarządcy hoteli, jak również przedsiębiorcy świadczący najróżniejsze usługi.

Masz chęć przeczytać inne równie pomocne wskazówki? Jeżeli tak, to zobacz tu (http://www.activtour.pl/kierunek/oman-nurkowanie/), a z pewnością nie odczujesz zawodu.

Więcej w temacie: .