Odzież w góry – a więc jak się ubrać by się czuć komfortowo

Posted on: 8 marca 2023, by :
Zamyślając wypad w góry, za każdym razem przykładajmy sporą uwagę do faktu, w co się przyodziać. Garderoba w dużej mierze pomaga czuć się komfortowo w przeróżnych warunkach, a w krańcowych sytuacjach może zadecydować o naszym przetrwanie, dlatego warto zastanowić się nad swym okryciem.
Jeżeli wynajmujemy góralskie domki Szczawnica, przypuszczalnie czeka nas nie jedna górska ekspedycja.

sporo więcej odnajdziesz pod tym adresem

Autor: Sludge G
Źródło: http://www.flickr.com
Poprawnie dobrana garderoba sprawi że utrzymamy należytą temperaturę jak też suchość skóry, ponadto będzie ona ochraniała przed otarciami jak też da nam swobodę działania. Aura w górach bywa dość zmienna, stąd najlepszym sposobem ubierania, będzie tzw. system na cebulkę. Wkładanie wielu warstw konfekcji pozwala nam dosyć szybko dostroić się do środowiska pod względem dominujących okoliczności pogodowych – zobaczysz tutaj. Planując nasz ubiór możesz przyjąć dość prosty wzór warstw: bielizna termoaktywna, warstwa trzymająca temperaturę, warstewka chroniąca przed wiatrem jak też opadami.
Pierwsza warstewka to nic innego jak transporter wilgoci. Bielizna termoaktywna, bowiem właśnie o niej mowa, dzięki właściwościom hydrofobowym trzyma w suchości naszą skórę, co oddziałuje pozytywnie na ciepłotę naszego organizmu.www.goldwasser.pl/restauracja/ restauracje w gdańskuWilgotność w kontakcie z naszym ciałem potrafi doprowadzić do wychłodzenia, dlatego zawsze warto dbać o suchą warstewkę przylegającą do skóry. Zaopatrując w bieliznę wskazane jest zwracać uwagę z jakich materiałów jest uszyta.

Stanowczo powinniśmy wystrzegać się bawełny, bowiem długo schnie a przemokła traci swoje właściwości izolacyjne. Wierzchnią odzież kupisz w każdym turystycznym sklepie. W taki sposób ubrani możemy udać się na szlaki turystyczne Pieniny.