Wakacje nad morzem i w górach

Posted on: 10 października 2018, by :
Polska to kraj, który ma znaczne możliwości w zakresie atrakcyjnego spędzania wakacji. Jest tu bowiem wiele ciekawych krajoznawczo i historycznie miejscowości, a dostęp do morza i gór zapewnia zróżnicowane niezapomniane wrażenia. Pomimo tego w ostatnim czasie wielu ludzi preferuje wyjazdy za granicę na wakacje.

plaża

Autor: popofatticus
Źródło: http://www.flickr.com

Często bierze się to jednak z faktu, że ludzie nie poznali wystarczająco uroków swojego własnego kraju. Powtarzającym się dylematem wakacyjnym wielkiej liczby ludzi jest pytanie, czy spędzać wakacje na plaży, czy w górach. Obydwie metody spędzania czasu mają grono miłośników, część ludzi decyduje się na jedno i drugie. Na terenie Polski jednak góry i morze występują na przeciwległych końcach kraju, więc w przypadku niezbyt długiego urlopu nie w każdym przypadku może się to udać. Niemniej oferta jest niezwykle bogata i atrakcyjna, a w sezonie letnim kurorty leżące nad morzem takie jak przykładowo Łeba czy górskie jak Poronin – http://www.eholiday.pl/noclegi-poronin-33842.html, przeżywają prawdziwe oblężenie.

Kiedy się wybrać?

Wielu ludzi przed nadejściem lata staje również przed koniecznością wyboru konkretnego terminu wczasów. Należy bowiem pamiętać, że okresy takie jak przełom lipca i sierpnia są zazwyczaj najpopularniejsze wśród wczasowiczów. W tym okresie w miejscowościach położonych nad morzem zapewne zaobserwuje się największe tłumy, zwłaszcza gdy jest dobra pogoda. Dla niektórych to jednak nie jest przeszkodą, oprócz tego nawet nad polskim morzem można znaleźć wyludnione fragmenty wybrzeża, gdzie nikt nie przeszkadza w odpoczynku. Dla tych jednak, którzy preferują zupełną samotność i ciszę na urlopie, zalecany jest wyjazd w odmiennym terminie niż najpopularniejsze terminy w lecie.

Oblegane kurorty

Zarówno na wybrzeżu, jak i w górskich okolicach są różnego rodzaju miejscowości, z których część zyskała status znanych kurortów. Zwykle są to najbardziej atrakcyjnie zlokalizowane miejsca, o najlepszych widokach. Przykładowo Karpacz, znana miejscowość w górach, leży u podnóża góry Śnieżki. Nadmorskie kurorty takie jak Rewal (przykład: http://www.eholiday.pl/noclegi-rewal-36370.html) czy Sopot w sezonie przeżywają prawdziwe oblężenie. Często kurorty tego rodzaju nie są nawet większymi miejscowościami. Czasami bywa również, że tak wielką popularność zdobywają dzięki charakterowi uzdrowiskowemu, na przykład gdy występują tam wody i inne surowce lecznicze.