Który znany film został nakręcony między innymi w Toruniu oraz co jeszcze mogłoby zaoferować to miejsce?

Posted on: 13 stycznia 2022, by :
W naszym kraju znajduje się dużo starych i pięknych miejscowości. Z tego też powodu zamiast jechać gdzieś na drugi koniec świata, może korzystniej i taniej byłoby zwiedzić jedno z krajowych miast.

Znakomitym przykładem mogłoby zostać miejsce, które jest znane nie tylko z powodu, że mieszkał tam Mikołaj Kopernik, lecz również ze swych kultowych już pierników.
Jednak jeśli ciekawią Cię tego typu krótkie wycieczki Toruń może zaproponować o wiele więcej. Jest tam np. piękna znajdująca się nad brzegiem Wisły panorama miasta. Jest tam zbudowany specjalny punkt widokowy naprzeciwko Bramy Mostowej (na wyspie Kępa Bazarowa). Należałoby wspomnieć, że w okresie letnim pływa tam łódka turystyczna o nazwie „Katarzynka”, która jednorazowo zabiera około 20 osób, więc można zabrać ze sobą paru swoich znajomych. Czy jest bardziej odpowiednie miejsce na Centrum Astronomii? 2 h pełne kosmicznych odczuć zagwarantują Ci pamiętne przeżycia.
wymagania

Źródło: http://www.eccoholiday.com
Sympatyków wielkiego ekranu na pewno zainteresuje także fakt, że Toruń pełnił rolę planu filmowego dla wielu słynnych realizacji filmowych.

Zajmujący wpis? W takim razie nakłaniamy Cię, byś przeczytał następne informacje z serwisu (https://www.apollotour.pl/kierunki/wczasy-w-ameryce/dominikana), którą dla Ciebie stworzyliśmy. Kliknij proszę w poniższy link.

To w tamtym miejscu między innymi był kręcony słynny „rejs”. Obecnie różne agencje podróży organizują wyjazdy do tego miasteczka. Można by w czasie nich wspólnie z przyjemnym oraz zawodowym przewodnikiem zwiedzić miasto i jego okolice. Oczywiście dla osób, jakie chcą bardziej szczegółowo poznać to miejsce (a naprawdę warto to zrobić), możliwe są również wycieczki parodniowe.

W ofercie przewodników są gotowe uzgodnione trasy, np. średniowieczna albo tropami Kopernika. Ciekawostką jest to, że sympatycy zabytkowych tramwajów także znajdą tutaj coś dla siebie.