Co warto zobaczyć w Kenii?

Posted on: 21 marca 2023, by :
Ekskursja do serca Afryki zagwarantuje mnóstwo atrakcji a także niezwykłych wspomnień.
Kenia to perfekcyjne miejsce na odpoczynek. Chcesz wygrzać się na plaży? W takim wypadku najbardziej spodobają Ci się okolice Mombasy.

Tamtejsze kurorty zadowolą nawet najwybredniejszych podróżników. To idealne miejsce dla fanów nurkowania. Pod taflą wody kryją się bajkowe rafy koralowe i przeróżne gatunki egzotycznych ryb. Pamiętną atrakcją może być eskapada na spotkanie z delfinami. Wspólna kąpiel z owymi miłymi istotami to prawdziwa radość! Na sprawunki ruszaj do stolicy państwa. W Nairobi każdy podróżnik znajdzie coś dla siebie. Stragany uliczne zachwycają rękodziełem, najwspanialszy jest targ Maasai Market, na jakim kramarzą kolorowo ubrani przybysze z sąsiednich wiosek. Kupisz od nich bransolety i paciorki, a również wonne przyprawy. Spróbuj tu również lokalnych delikatesów, egzotycznych ryb a także bardzo słodkich legumin.

pokój na wynajem

Autor: Jennie
Źródło: http://www.flickr.com
Największą atrakcją Kenii są bez wątpienia ekskursje na safari. W okolicy Nairobi znajdziesz liczne parki przyrody jak też rezerwaty, w których są one organizowane. Wyjazd odbywa się w celowo przystosowanym do tego wozie terenowym pod okiem miejscowego oprowadzacza. Na wielbicieli gór czeka wulkaniczny górski masyw Kenia (pełna treść). Wspinaczka – https://www.alpinlife.pl/ – na powyżej 5 tysięcy metrów to prawdziwe wyzwanie, podołanie mu jest realne jedynie pod okiem doświadczonych alpinistów.

Natomiast jadąc ku zachodniej granicy kraju odkryjesz niezwyczajne jezioro Wiktoria. Bezkres wód przywodzi na myśl trochę toń morską i jest jednym z największych zasobników pitnej wody w Afryce!