Po wypoczynek do egzotycznych miejsc – wycieczki na Majorkę

Posted on: 4 marca 2023, by :
Preferujesz wakacje z kąpielą w ciepłym morzu, odpoczynkiem i imprezami w pobliżu? Z pewnością analizujesz więc okolice śródziemnomorskie, od małego fragmentu gibraltarskiej skały po Anatolię i Jerozolimę. Może rejsujesz? Lecisz samolotem? A może dojazd organizujesz we własnym zakresie?

Możliwości wyboru ośrodka wypoczynkowego, jak również jakości hotelu jest mnóstwo. Większość zależy od… zasobności oszczędności i własnych preferencji wypoczynku. Rejsy i wieczorne imprezy w lokalnych barach wyniosą nas sporo więcej niż leżakowanie, plażowanie i aktywne zwiedzanie okolic.

plaża

Autor: Bryn Pinzgauer
Źródło: http://www.flickr.com

Spośród mniejszych i większych amatorów południowoeuropejskiego szaleństwa trudno wskazać zdecydowanego faworyta. Z geograficznego punktu widzenia na czele są Włochy – rację miał ten kto stwierdził, iż „wszystkie drogi prowadzą do Rzymu”. Tak samo jak w Grecji – im bardziej wybieramy się na południe tym cieplej i więcej wody. Lazurowe wybrzeże na południu Francji, dalmatyńskie półwyspy na spieczonym wybrzeżu Chorwacji, a może wyprawa na hiszpański archipelag? Baleary przywitają nas trzema wyspami, spośród których największą, zarówno pod względem wielkości jak i turystów, jest Majorka – tu ciekawe wycieczki. Tutejsi mieszkańcy funkcjonują przede wszystkim dzięki turystyce, przybysze nie tylko z Europy odwiedzają to miejsce zwłaszcza w okresie lata. W całym roku jest ich do kilku milionów!

To idealne miejsce na wypoczynek od wielkomiejskiego zgiełku i trudu obowiązków. Wyspa pokaże nam nie tylko krzewiastą roślinność – to także niewielkie miejscowości z ciekawą, nawet interesującą historią. Zwolennicy aktywnego wypoczynku z zacięciem historycznym mogą zacierać ręce. Wyspa kolonizowana już przez starożytnych stawała się okolicą, gdzie przecinały się wpływy królów państw panujących nad akwenem między kontynentami. Dziś malownicza Majorka należy do Hiszpanii.

Co równie kluczowe, Majorka czy Ibiza nie oznaczają bynajmniej wypoczynku dla najbogatszych. Znalezienie ośrodka za przyzwoitą stawkę też jest możliwe. Znacznie ważniejszą kwestią jest umiejętne rozplanowanie urlopu. Jeśli planujesz kąpiele słoneczne planuj wakacje w sierpniu.

Bardzo interesują nas Wasze oceny. Czy masz więcej pytań? Jeśli tak, to zachęcamy do kontaktowania się. Z radością odniesiemy się do najmniejszej wieści.

Chłodniejszy klimat to okres września. Zimy są tutaj spokojne – temperatura na co dzień nie schodzi poniżej 10 stopni.