Praca w recepcji hotelu – sprawdźmy, jak konkretnie wygląda to od kuchni

Posted on: 5 sierpnia 2020, by :
Jeżeli myślisz o pracy recepcjonistki w hotelu, najprawdopodobniej wydaje Ci się ona całkiem nudna – co wręcz może być interesującego w obsługiwaniu gości hotelowych, a jednocześnie mało angażująca – w większości wypadków wydaje nam się, że recepcjoniści praktycznie nic nie robią i nie mają najmniejszych obowiązków, zatem ich dzień pracy zwykle upływa dla przykładu na czytaniu książek.

wrocław

Autor: michimaya
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak okazuje się, iż nic bardziej mylnego – praca recepcjonistki może być ogromnie wymagająca!
samochody na parkingu

Autor: Nicolas Senaud
Źródło: http://www.flickr.com
Na czym konkretnie to polega?
więcej szczegółow

Autor: Chris Waits
Źródło: http://www.flickr.com
Wyobraź sobie, że praca (zobacz koniecznie: tani hotel robotniczy częstochowa) recepcjonisty to na pewno o wiele więcej niż tylko to, co można zaobserwować na zewnątrz – czyli wydanie gościowi karty do pokoju oraz odbiór jej od niego po wyprowadzce. Recepcjoniści zazwyczaj mają w komputerze zaawansowane oprogramowanie hotelowe, która pozwala im zarządzać choćby pocztą e-mail – do jednego hotelu co dnia może wpływać nawet kilkaset e-maili z pytaniami o konkretne daty i ceny najmu pokoju! Żeby sprawnie tym wszystkim zarządzać, konieczne jest nie tylko sprawne odpowiadanie na pojedyncze wiadomości, ale także oprogramowanie hotelowe typu PMS, które pozwala uniknąć pomyłek typu podwójnej rezerwacji tego samego pokoju na tę samą datę.
Życzenia gości
hotele o wyższym standardzie chełpią się także tym, iż recepcjoniści spełniają wszystkie życzenia gości hotelu. Dla przeciętnego recepcjonisty nie jest w ogóle niczym dziwnym zamówienie jedzenia w środku nocy czy taksówki na lotnisko.

Jednocześnie taka osoba powinna dysponować wielką ilością informacji na temat dla przykładu komunikacji miejskiej lub zabytków w danym mieście – nie da się wszak ukryć, że recepcjoniści zwykle traktowani są jako doskonałe źródło informacji.

Jeżeli niezwykle ekscytuje Cię analizowana w tym artykule problematyka, dodatkowo koniecznie zobacz tekst w serwisie (https://www.coraltravel.pl/biura-podrozy/kujawsko-pomorskie/bydgoszcz/bydgoszcz-salon-firmowy-21) opisującym pokrewne tematy.

Bycie recepcjonistą to z pewnością może być naprawdę wymagająca praca!